ABD'de kilisede Amerikan güreşi turnuvası

güreş

ABD'nin New York kentinde bir kilisede düzenlenen Amerikan güreşi turnuvası, şiddet dozajı yüksek bir fiziksel mücadeleyi eğlenceli bir senaryoyla bir araya getiriyor.

New York'un Staten Island Bölgesi'ndeki "Our Lady Star of the Sea" adlı Katolik kilisesinde düzenlenen "Warriors of Wrestling" (Güreş Savaşçıları) Turnuvası, 20'nin üzerinde profesyonel güreşçinin şampiyonluk kemerine sahip olmak için kıyasıya rekabetine sahne oluyor.

KİLİSEDEKİ GÜREŞTEN GÖRÜNTÜLER

MİZAHİ SENARYO

Turnuva, mizahi yönü ağır basan senaryosuyla çocukların da keyifli vakit geçirdiği bir gösteriye dönüşüyor. Hakem kontrolünde yapılan müsabakalarda, bir yandan darbelerin sakatlığa yol açabilecek düzeyde şiddetli olmamasına özen gösterilirken, diğer taraftan mücadelenin olabildiğince gerçekçi görünmesine çalışılıyor.

ABD'de kilisede Amerikan güreşi turnuvası

AMERİKAN GÜREŞİ TELEVİZYONDAKİ YERİNİ YİTİRMEYE BAŞLADI

1980'lerin ortasından 1990'lerin sonuna kadarki dönemde Hulk Hogan, Stone Cold Steve Austin ve "The Rock" gibi karakterlerin etkisiyle popülaritesinin zirvesine çıkan Amerikan güreşi, son 10 yılda ise en büyük gelir kaynağı olan televizyondaki yerini yitirmeye başladı.

ABD'de kilisede Amerikan güreşi turnuvası