Petrol
113.96
-0.18%
Euro
17.4975
-0.35%
Dolar
16.3311
-0.11%
Altın
978.1
0.57%
Borsa
2449
0.00%
Bitcoin
480.053
2.45%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  ABD'de uyuşturucu baronu El Chapo’nun ömür boyu hapis cezası onaylandı

  ABD Temyiz Mahkemesi, 'El Chapo' lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın uyuşturucu kaçakçılığı suçundan hakkında verilen ömür boyu hapis cezasına yaptığı itirazı reddetti.
  • İHA
  • 26.01.2022 - 05:31
  • Güncelleme : 26.01.2022 - 09:13
  ABD'de uyuşturucu baronu El Chapo’nun ömür boyu hapis cezası onaylandı

  New York kentinde yer alan Manhattan’daki 2. ABD Temyiz Mahkemesi, ülkede tutuklu bulunan Meksikalı uyuşturucu baronu "El Chapo" lakaplı Joaquin Guzman’ın, jüri üyelerinin görevi kötüye kullanması, hapisteki kötü koşulları ve ABD hükümetinin kendisini hedef almasını gerekçe göstererek yaptığı itirazı reddetti ve hakkındaki ömür boyu hapis cezasını onadı.

  GUZMAN'IN AVUKATI: "HAYAL KIRIKLIĞI"

  Guzman’ın avukatı Marc Fernich, "Önemli gerekçelerin halı altına süpürülmeye devam edilmesi bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bunların hepsi sanığın (Guzman) kötü şöhretinden kaynaklanıyor." ifadelerini kullandı.

  ABD de uyuşturucu baronu El Chapo’nun ömür boyu hapis cezası onaylandı #1

  2019'DA ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ALDI

  Eski Sinaloa Karteli lideri Guzman, ABD’de yargılandığı mahkemece Şubat 2019’da milyarlarca dolarlık uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktan ve birçok kişinin cinayetinden suçlu bulunarak ömür boyu hapis cezası ve 12.7 milyar dolar para cezasına çarptırılmıştı.

  Ancak El Chapo’nun avukatları, geçtiğimiz yılın Kasım ayında karara itiraz edeceklerini açıklamıştı. Avukatları, El Chapo’nun kaldığı hapishanedeki koşulların uygunsuz olması nedeniyle yeterli bir savunma hazırlanamadığını ve mahkemedeki bazı jüri üyelerinin kuralı çiğneyerek davayla ilgili basında çıkan haberlerin etkisi altında kalmalarını itiraza gerekçe olarak göstermişti.

  ABD de uyuşturucu baronu El Chapo’nun ömür boyu hapis cezası onaylandı #2

  MEKSİKA'DA İKİ KEZ HAPİSTEN KAÇTI

  Meksika’da iki kez hapishaneden kaçarak ünlenen El Chapo, son olarak 2017 yılında Meksikalı yetkililer tarafından ABD’ye teslim edilmişti. El Chapo halen ABD’nin Colorado eyaletindeki en güvenli hapishane olan ve SuperMax olarak bilinen hapishanede tutuluyor.

  ABD de uyuşturucu baronu El Chapo’nun ömür boyu hapis cezası onaylandı #3

  SEAN PENN'E VERDİĞİ RÖPORTAJ YAKALATTI

  Meksika'da yüksek güvenlikli hapishaneden kaçan uyuşturucu baronu "El Chapo" (Bücür) lakaplı Joaquin Guzman'ın, ünlü aktör Sean Penn'e verdiği röportajın izi sürülerek yakalandığı iddia edildi.

   

  ABD de uyuşturucu baronu El Chapo’nun ömür boyu hapis cezası onaylandı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir