Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
433.020
0.46%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  ABD'nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor

  ABD'nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor

  ABD'nin Doğu kıyılarını vuracak olan Florence kasırgası bölgede büyük bir panik havası oluşturdu. Fırtınaya hazırlıklı girmeye çalışan bölge halkı, marketlere akın etti, rafları boşalttı.
  • Özel Haber
  • 11.09.2018 - 14:49
  • Güncelleme : 12.09.2018 - 10:42

  Atlas Okyanusu'nda etkili olan ve perşembe günü ABD'nin doğu kesimini vurması beklenen Florence Kasırgası hızla bölgeye yaklaşıyor. Yetkililer bölgede acil durum ekiplerini hazır bekletirken, ABD'nin son 20 yıldaki en şiddetli kasırgası olabileceği uyarısı yapılıyor.

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #1

  MARKET RAFLARI BOŞALDI

  Kasırgaya hazırlıklı olmak için önlemlerini alan bölge sakinleri, büyük bir panik içinde. Bir kaos ikliminin hakim olduğu doğu yakasında yerel halk marketlere akın etti. Temel ihtiyaç malzemeleri ile birlikte gıda ürünlerini stoklayan bölge halkı marketlerin raflarındaki ürünlerin hemen hepsini boşalttı.

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #2

  TÜP KUYRUĞUNA GİRDİLER

  Güney Carolina'nın Myrtle Beach bölgesinde de kasırga hazırlıkları yapılıyor. Bölge halkı enerji kesintilerine karşı tüp ve yakıt malzemeleri depoluyor. Halk tüp alabilmek için kuyruklara girdi.

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #3

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #4

  EVLERİN KAPI VE PENCERELERİ KAPATILDI

  Kasırga yaklaştıkça hazırlıklar da hızlandı. Özellikle bölge sakinleri evlerini fırtınadan korumak için kapı, cam ve pencerelerine tahtalar çaktı.

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #5

  ASKERİ GEMİLER BÖLGEDEN ÇIKIYOR

  Bölgede evlerini terk etmek istemeyenlere yerel makamlar kum torbaları verirken, birçok mağaza ve süpermarket adeta yağmalandı. Gıda, su ve batarya gibi malzemeler adeta tükenirken, bölgede yaşayanlar rafları adeta yağmaladı.

  ABD deniz kuvvetleri Florence kasırgası için 30 gemi gönderdi - VİDEO

  ABD donanması da en az 30 geminin Florence’in yolundan çekildiğini ve başka bölgelere sevk edildiğini duyurdu.

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #6

  DEV KASIRGA YAKLAŞIYOR

  ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Florence Kasırgası'nın kategorisini 4 olarak güncelledi ve bu kasırganın şiddetinin saatte 225 kilometreyi geçtiğini duyurdu. Florence uzay istasyonundan yeniden gözlemlendi.

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #7

  Merkezden yapılan açıklamada, kasırganın şiddetinin artıp 5'inci kategoriye yükselebileceğine işaret edilerek, "Gerçek şu ki yoğunluğu ne olursa olsun Florence geniş ve oldukça tehlikeli bir kasırga olacak." ifadesine yer verildi.

  ABD nin Doğu kıyıları kasırgaya hazırlanıyor #8

  Kasırganın etkili olması beklenen Güney Carolina'nın Valisi Henry McMaster ise eyaletin kıyı kesimindeki 8 bölgesinde tahliye emri verildiğini, 26 bölgede de okullar ve sağlık merkezleri dahil devlet dairelerinin kapatıldığını belirtti.

  TRUMP'TAN UYARI

  ABD Başkanı Donald Trump ise resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD'lileri yaklaşan kasırgayla ilgili uyardı.

  Trump, "Florence'in son yıllarda doğu kesimini vuran en kötü kasırgalardan biri olabileceği bilgisini aldım. Ayrıca Kuzey Carolina, Güney Carolina ve Virginia'yı doğrudan vuracağı söylendi. Lütfen hazırlıklı ve güvende olun" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir