Euro
9.9232
0%
Dolar
8.3488
0.01%
Altın
486.57
-0.03%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
323.468
-4.79%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Afrin'de YPG Rus bayraklarını siper olarak kullanıyor

  Afrin'de YPG Rus bayraklarını siper olarak kullanıyor

  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında büyük ilerleme kat eden Türk ordusu karşısında son nefeslerini veriyor. Daha önce ABD bayraklarını kendilerine siper eden YPG, bu sefer de Rus bayraklarını kullanıyor.
  • Haber Merkezi
  • 19.02.2018 - 14:47

  TSK ve ÖSO birliklerinin Afrin kırsalından şehir merkezine yönelik yürüttüğü ve PYD/PKK'ya darbe indirecek Zeytin Dalı Harekatı sistemli bir şekilde devam ediyor. Türk F-16'larının bombardımanı ve Fırtına Obüslerinin tam isabetli atışları ile zor günler geçiren PYD/PKK'yı karadan da TSK ve ÖSO mensupları kıskaç altına aldı.

  Bu durum karşısında son kozlarını oynamaya çalışan teröristler, en iyi bildiği iş olan iki yüzlülüğü kendilerine yol olarak seçtiler.

  Afrin de YPG Rus bayraklarını siper olarak kullanıyor #1

  YPG CEPHELERİNDE RUS BAYRAKLARI

  TSK'nın yürüttüğü kara harekatında tükenme noktasına gelen PYD/PKK'lılar, Esad ile anlaştı açıklamalarının yanı sıra bir diğer kurtuluş kapısını da Rusya'ya sığınmakta buldular.

  Afrin de YPG Rus bayraklarını siper olarak kullanıyor #2

  Afrin'de merkeze yakın noktalarda ve TSK ile ÖSO'nun operasyon gerçekleştirdiği arazilerin yüksekte kalan yerlerine Rus bayrakları asan teröristler şaşırtmaca yaparak "burada Ruslar var" izlenimi oluşturmaya çalışıyor.

  Afrin de YPG Rus bayraklarını siper olarak kullanıyor #3

  Afrin de YPG Rus bayraklarını siper olarak kullanıyor #4

  ABD'NİN SIĞINTILARI

  Hain terör örgütü PYD/PKK'nın uyguladığı bu taktik onlar için ne ilk ne de son. Zira daha önce de Rakka, Tel Abyad bölgelerinde ABD ve Suriye bayraklarının arkasına saklanmaya çalışan YPG, fikirden ve ideolojiden ne kadar uzak olduklarını ve nasıl sığıntı bir örgüt olduklarını gözler önüne sermişlerdi.

  Afrin de YPG Rus bayraklarını siper olarak kullanıyor #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir