Euro
11.1278
-0.08%
Dolar
9.5866
0.02%
Altın
557.09
0.03%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
603.709
1.92%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu'na teşekkür ederim

  Ahmed Mansur, hapisteyken kendisiyle ilgilenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na selam ve saygılarını iletti.
  • AA
  • 23.06.2015 - 07:03
  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu'na teşekkür ederim

  ahmed mansur

  Tutuklanmasına neden olan hukuki durumu ve tutuklandıktan sonraki süreci değerlendiren El-Cezire televizyonu sunucusu Mansur, hiçbir suçlama olmadan serbest bırakıldığını söyledi.

  Başsavcılık tarafından bir açıklama yayınlandığını ve kendisi hakkında suç isnat edilebilecek bir delil bulunmadığını belirten Mansur, tutuklanmasında siyasi etkilerin olduğunu kaydetti.

  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu na teşekkür ederim #2

  "Bu, Alman makamları, federal polis tarafından Mısır makamlarının ricasıyla yapılmış bir tutuklamaydı" ifadesini kullanan Mansur, kendisinin Almanya'da mahkum edilmesini uman "Sisi yönetiminin" Berlin'de önemli bir mağlubiyet aldığını, büyük bir kayba uğradığını vurguladı.

  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu na teşekkür ederim #3

  ''ERDOĞAN'A VE DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR EDERİM''

  Cezaevinde tutuklu kaldığı sürece Türkiye'den sürekli destek gördüğünün altını çizen Mansur, "Sadece kendi halkı için değil bütün dünya halkları için özgürlük lideri olan Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ederim. O ben hapishanedeyken beni dünya üzerinde destekleyen tek liderdi" dedi.

  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu na teşekkür ederim #4

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da kendisini iki kere aradığı bilgisini veren Mansur, şunları söyledi:

  "Davutoğlu dün avukatımı aradı ve durumum hakkında bilgi aldı. Bugün avukatımı bir kez daha aramış ve beni ne zaman serbest bırakacaklarını sormuş. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na selam ve saygılarımı iletmek istiyorum. Teşekkürler Türkiye, teşekkürler Türkiye Cumhurbaşkanı, teşekkürler Türkiye Başbakanı."

  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu na teşekkür ederim #5

  ''ÖZGÜRLÜKLER İÇİN SAVAŞIN''

  Dünyaya mesaj vermek istediğini de söyleyen Mansur, şöyle devam etti:

  "Dünya üzerindeki bütün gazetecilere şunu söylemek istiyorum: Özgürlükler konusunda ısrarcı olun. Özgür olmak için cesaretli olun, savaşın, geri durmayın. Hiçbir diktatörlük yönetimi sonsuza kadar sürmez ve bunlardan hiçbir tanesi de (yıkıldıktan sonra) geri dönemez. Bu diktatörlüğün alametidir."

  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu na teşekkür ederim #6

  ''ALMAN YARGIÇ BASKI KABUL ETMEDİ''

  Almanya'daki yargıçların hür olduğunun altını çizen Mansur, "Hiçbir şekilde baskı ve Almanya dışından bir rejimin siyasi baskısını kabul etmediler ve Ahmet Mansur'un serbest kalmasına karar verdiler" diye konuştu.

  Hapishanede ve havaalanında kötü muamele görmediğini belirten Mansur, kendisine sağlanabilecek bütün olanakların da sağlandığını söyledi.

  Ahmed Mansur: Erdoğan ve Davutoğlu na teşekkür ederim #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir