Euro
15.4176
-0.7%
Dolar
13.5788
-0.68%
Altın
777.62
-0.14%
Borsa
1.81
0%
Bitcoin
756.190
4.17%
5ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 5 C

  Almanya'da IŞİD üyeleri yakalandı

  Yakalanan IŞİD terör örgütü üyesi iki kişiden birinin Türk pasaportu taşıdığı, diğerinin Danimarka vatandaşı olduğu belirtildi.
  • 23.09.2014 - 07:10
  Almanya'da IŞİD üyeleri yakalandı

  Almanya da IŞİD üyeleri yakalandı #1

  Berlin Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre, IŞİD militanı olduğu belirtilen ve hakkında yakalama kararı bulunan 30 yaşındaki bir kişi, geçtiğimiz cuma günü Suriye'den Almanya'ya dönünce Berlin'de tutuklandı. Türk pasaportu taşıdığı kaydedilen kişinin Berlin'de ikamet ettiği açıklandı. Ocak ayından ağustos ayına kadar Suriye'de bulunduğu tespit edilen kişinin, burada silah eğitimi aldığı ve IŞİD saflarında savaştığı belirtiliyor. Berlin'e dönen söz konusu kişinin özel birlikler tarafından Berlin Havalimanı'nda tutuklandığı kaydedildi. Alman Ceza Kanunu'nun 89'ncu maddesinin A bendine göre, söz konusu kişi hakkında devletin güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle işlem başlatılırken, Federal Savcılığın da konuyu incelediği belirtiliyor.

  Öte yandan IŞİD militanı olduğu belirtilen bir kişinin de Aachen'da gözaltına alındığı bildirildi. Danimarka vatandaşı olduğu kaydedilen kişinin, eylül ayı içerisinde iki kişinin daha yardımıyla Mısırlı bir kişiyi kaçırmaktan arandığı belirtiliyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir