Euro
15.3594
0.94%
Dolar
13.5579
0.5%
Altın
783.96
1.24%
Borsa
1.981
0%
Bitcoin
713.222
-1.17%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Bild: Almanya'daki seçkin Türkler'i yazdı

  Bild: Almanya'daki seçkin Türkler'i yazdı

  Alman Bild Gazetesi’nin tabloid gazetesi pazar günleri yayımlanan Bild am Sonntag, "Almanya’da yaşayan Türkler hakkında gerçekler" başlığı altında Türkleri tanıttı.
  • 30.09.2014 - 09:57

  alman

  Alman Bild Gazetesi’nin pazar günleri yayımlanan tabloid gazetesi Bild am Sonntag, “Almanya’da yaşayan Türkler hakkında gerçekler” başlığı altındaki 6 sayfalık haberinde ülkede yaşayan "seçkin Türkler'i tanıttı.

  BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNDA ÖNYARGILAR VAR

  Gazete haberinde Türklere karşı önyargıların başında inanç, namus cinayetleri ve başörtüsünün geldiği bildirildi.

  ELİT TÜRKLER BİRÇOK ALANDA BAŞARILI

  Önyargılarla suçlanan Türk toplumu içinde seçkin bir başka toplumun varlığından söz edilen haberde elit Türklerin Almanya’da spor, futbol, tiyatro, sanat, televizyon, sinema ve siyasette başarıyla yer aldığı yazıldı. Seçkin Türkler'in arasında ise Alman milli takımında da oynayan futbolcu Mesut Özil, Sunucu Nazan Eckes gibi ünlü isimler de yer alıyor.

  BEŞ KİŞİDEN BİRİ ALMANYA'YI VATANI OLARAK GÖRÜYOR

  Almanyalı Türklerin büyük çoğunluğu Almanya’yı kendi ülkesi olarak benimsiyor ve kendini evinde hissediyor. Türkiye Araştırmalar Merkezi’nin bin kişi arasında yaptığı araştırmaya göre Türklerin yüzde 78’i kendini Almanya’da kendi evinde hissediyor. Her beş kişiden biri “Almanya vatanım” derken, yüzde 30’u ise hem Türkiye hem de Almanya’yı vatanı olarak görüyor. “Türkiye vatanım” diyenlerin oranı ise yüzde 44 olarak kaydedildi. Diğer yandan Almanya’da yaşayan Türk toplumunun eğitimde çıtayı yükselttiği de vurgulandı.

  Bild: Almanya daki seçkin Türkler i yazdı #2

  Bild: Almanya daki seçkin Türkler i yazdı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir