Euro
11.1262
0.9%
Dolar
9.6013
1.28%
Altın
556.16
1.5%
Borsa
1.521
0.14%
Bitcoin
583.446
2.44%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Arap ülkelerinden Yeni Zelanda saldırısı açıklaması

  Arap ülkelerinden Yeni Zelanda saldırısı açıklaması

  Arap ülkelerinin temsilcilerinin Yeni Zelanda'da yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamalar, Hristiyan efendilerini kızdırmayacak nitelikte...
  • Haber Merkezi
  • 16.03.2019 - 10:02

  Yeni Zelanda'da dün meydana gelen çirkin saldırının ardından 49 kişi yaşamını yitirmiş, 48 kişi de yaralanmıştı. Ancak saldırının yankıları bugün de devam ediyor.

  Arap ülkelerinden Yeni Zelanda saldırısı açıklaması #1

  TEPKİLER TATMİN EDİCİ DEĞİL

  Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden, Yeni Zelanda saldırısına ilişkin bir açıklama geldi. Ancak özellikle İngiltere'nin emrinde gibi çalışan ve her olay sonrasında Türkiye karşıtı açıklama yapan BAE'nin (Birleşik Arap Emirlikleri) açıklaması, İslam alemini tatmin etmedi.

  Arap ülkelerinden Yeni Zelanda saldırısı açıklaması #2

  SUUDİ ARABİSTAN VE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ'NDEN BAŞSAĞLIĞI

  Yeni Zelanda'daki saldırıda iki Suudi Arabistan vatandaşının ölmesi üzerine Suudi elçilik de "Christchurch'de yaşanan terör saldırısından dolayı derin bir üzüntü ve acı yaşıyoruz. Saldırıda ölenlerin ailelerine de başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

  Cami saldırganının yakalanma anı VİDEO

  Birleşik Arap Emirlikleri'nden ise, "Yeni Zelanda'da 'nefret suçu' nedeniyle yaşamını yitiren kişilerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Dünyayı nefretle mücadeleye çağırıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri tolerans ülkesidir." şeklinde bir açıklama yaparak, tepkilerden kaçındı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir