Petrol
92.8
0.50%
Euro
18.2757
0.17%
Dolar
17.9636
0.28%
Altın
1.024
0.20%
Borsa
2937
0.82%
Bitcoin
430.461
-0.81%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Almanya'da polis karşıtı gösteri

  Almanya'da polis karşıtı gösteri

  Almanya'da polislere verilen sınırsız yetkiler halkı sokağa döktü. Son yasa düzenlemesiyle polisleri, sunulan yetkileri ile gestapolara benzeten Almanlar gösteriler düzenledi.
  • Haber Merkezi
  • 10.05.2018 - 16:38

  Bavyera eyalet hükümetinin yeni yasal düzenlemeler ile polislere sunduğu sınırsız imkanlar, halkın sabrını taşırdı. Bazı durumlarda polislere el bombası taşıma keyfiyeti bile getiren yasayı protesto için halk Münih'te toplandı.

  Almanya da polis karşıtı gösteri #1

  POLİS KARŞITI EYLEM

  Binlerce kişi Münih kent meydanında polis karşıtı gösteri düzenledi. Ellerinde pankartlar ile yürüyüş gerçekleştiren göstericiler, polis karşıtı sloganlar attı. İşaret fişekleri yakarak protesto gösterileri yapan kalabalık, yeni yasaya karşı geldi.

  Almanya da polis karşıtı gösteri #2

  Göstericilerin eylem yaptığı sırada polisler de eylemcilerin çevresini sardı. Olası bir duruma karşı müdahaleye hazır bekleyen polisler tetikteydi. Bazı yollar polis araçları tarafından trafiğe kapatıldı.

  Almanya da polis karşıtı gösteri #3

  "GESTAPO POLİS"

  Bavyera hükümetinin talimatıyla getirilen yeni yasa, polisleri adeta birer gestapoya çeviriyor. Polislerin sebepsiz yere ortam dinleme yapabilmesine müsaade veren bu yasa, süresiz keyfi gözaltılara da izin veriyor.

  Almanya da polis karşıtı gösteri #4

  Yasanın hazırlanmasında büyük rol oynayan eski Bavyera Başbakanı Horst Seehofer'in simdi Federal İçişleri Bakanı olması nedeniyle, ülkedeki polis yasasının genel olarak sertleştirilmesinden ve  polislere sağlanan bu yetkilerin onları birer Nazi subayına çevirmesinden endişe duyuyor.

  Almanya da polis karşıtı gösteri #5

  Alman polisi halihazırda zaten sert bir yapıya sahip olurken, yeni yasanın daha da ölümcül müdahalelere olanak tanıması Almanları panikletiyor. Özellikle geçtiğimiz yıllarda Alman polislerinin G20 zirvesinde ortaya koyduğu sert müdahaleler, ağır yaralanmalara neden olmuştu.

  Almanya da polis karşıtı gösteri #6

  Almanya da polis karşıtı gösteri #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir