Euro
9.9957
0%
Dolar
8.318
0.05%
Altın
477.78
0.02%
Borsa
1.42
0.26%
Bitcoin
469.201
2.79%
14ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 14 C

  Azerbaycan silah ve mühimmatlarını yeniliyor

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'la yaşanan çatışmalarda kullanılan silah ve mühimmatın yerine yenilerini koyacak.
  • AA
  • 04.05.2016 - 18:55
  Azerbaycan silah ve mühimmatlarını yeniliyor

  Azerbaycan silah ve mühimmatlarını yeniliyor #1

  Askeri bir karara imza atan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da Ermenistan'la yaşanan çatışmalarda kullanılan silah ve mühimmatın yerine yenilerini koyuyor.

  Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rusya ve diğer ülkelerden alınan çeşitli silah, araç ve mühimmatın ordunun kullanımına verildiği bildirildi.

  ASKERİ BİRLİKLERE TAKVİYE GELİYOR

  Açıklamada, "Cephe hattında yerleşen askeri birliklere takviye yapıldığı, uzun süreli savaş operasyonları için rezerv güçlerin oluşturulması yönünde çalışmaların devam ettirildiği" de kaydedildi.

  Ermenistan ordusunun nisan ayı başında Azerbaycan sivil yerleşim birimlerini ateş altına almasının ardından, Azerbaycan ordusu da aynı şekilde cephe hattında karşı saldırı başlatmıştı. Azerbaycan ordusu, Ağdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde başlatılan operasyonlarda, bazı stratejik bölge ve yerleşim birimleri işgalden kurtarılmıştı.

  Azerbaycan silah ve mühimmatlarını yeniliyor #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir