Euro
10.1469
1.06%
Dolar
8.5519
0.91%
Altın
498.3
0.87%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
331.090
3.87%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Bangladeş'te bir blog yazarı daha öldürüldü

  Bangladeş'in kuzeydoğusundaki Sylhet bölgesinde bir blog yazarı daha kafası satırla kesilerek öldürüldü.
  • AA
  • 12.05.2015 - 14:08
  Bangladeş'te bir blog yazarı daha öldürüldü

  Bangladeş te bir blog yazarı daha öldürüldü #1

  Bangladeş'in kuzeydoğusundaki Sylhet polis komiseri Kamrul Hasan, bankada çalışan, aynı zamanda blog yazan Ananta Bijoy Das'ın uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitirdiğini açıkladı. Hasan, "Maskeli dört kişi, çalıştığı bankaya gitmek üzere evinden çıkan Das'ın önünü kesti ve bıçakla saldırdı. Saldırganların yakalanması için operasyon başlatık" dedi.

  ÖLDÜRÜLEN 3. YAZAR

  Ananta Bijoy Das, yılbaşından bu yana Bangladeş'te öldürülen üçüncü blog yazarı oldu. Ateist yazılarla tanınan Mutko Mona (Özgür Zihin) adlı blogun yazarlarından biri olan Das, Cemaat-i İslami Partisi liderlerinin 1971'deki bağımsızlık savaşı sırasında işlenen suçlar nedeniyle yargılanıp idam edilmesini savunuyordu. Bangladeş'te Avijit Roy geçtiğimiz şubat ayında satırla kafası kesilerek öldürülmüştü.

  Bangladeş te bir blog yazarı daha öldürüldü #2

  EL KAİDE ÜSTLENDİ, POLİS DOĞRULAMADI

  Bangladeş'te Avijit Roy geçtiğimiz şubat ayında satırla kafası kesilerek öldürülmüştü. Söz konusu blogun kurucusu Amerikan vatandaşı Avijit Roy şubat ayında başkent Dakka'da satırla kafası kesilerek öldürülmüştü. Roy'un öldürülmesinden sadece bir ay sonra bir diğer blog yazarı Washiqur Rahman da cinayete kurban gitmişti. Terör örgütü El Kaide'nın Güney Asya kolu cinayetleri üstlenmiş ancak polis iddiayı doğrulayamamıştı. Cinayetleri Ensarullah Bangla grubu da üstlenmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir