Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.611
0.56%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Belçika'da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede

  Belçika'da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede

  Belçika'da havalimanında yaşanan terör saldırısının ardından bir saldırı da metroda yaşandı. Terör alarmı en üst seviyeye getirildi.
  • Ajanslar
  • 22.03.2016 - 10:28

  Belçika'danın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'nda 2 patlama yaşandı. American Airlines kontuarları yakınında meydana geldiği söylenen patlamanın terör saldırısı olduğu açıklandı.

  35 ÖLÜ, 50 YARALI

  Havalimanındaki patlamanın ardından bir patlama da metroda yaşandı. Belçika basını her iki olayda 35 ölü 50 de yaralı olduğunu aktardı.

  Belçika da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede #1

  GÜVENLİK SEVİYESİ EN ÜST DÜZEYDE

  Brüksel havalimanındaki patlamaların ardından Belçika'nın tamamında güvenlik alarmı seviyesi en yüksek olan 4'e çıkarıldı.

  EK ASKERİ BİRLİK GÖNDERİLDİ

  Asker ve polis, metro ve sokaklara indi. Patlamaların ardından Belçika Hükümeti brüksel'e 225 ek askeri birlik gönderme kararı aldı.

  FRANSA SINIRI KAPATILDI

  Belçika yayın kuruluşu RTBF, Brüksel'deki saldırıların ardından Fransa sınırının kapandığını duyurdu. Fransa hükümeti sınırlarda ve toplu taşıma araçlarında güvenliği artırmak için ek 1600 polisi devreye sokma kararı aldı.

  İngiltere Başbakanı David Cameron, Brüksel'deki patlamaların ardından kriz komitesini toplayacağını açıkladı.

  YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

  Yaşanan saldırıların ardından yayın yasağı getirildi. Yayın yasağının öncesinde ceset fotoğrafları yayınlamayan medya, yasakla tamamen engellenmiş oldu.

  UÇUŞLAR VE HIZLI TREN SEFERLERİ DURDURULDU

  Öte yandan Londra ve Brüksel arasındaki uçuşlarla hızlı tren seferlerinin durdurulduğu duyuruldu. Hollanda ordusu da havalimanı ve sınırlarda güvenlik önlemlerini artırma kararı aldı.

  Belçika da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede #2

  TÜRKİYE'DE YASAĞI ELEŞTİRMİŞLERDİ

  Türkiye'de yaşanan saldırılarda basın ölü ve yaralıların fotoğraflarını paylaşmış ve yayın yasağını eleştirerek yasağa uymamıştı.

  Brüksel Zaventem havaalanında patlama VİDEO

  Brüksel metrosunda patlama VİDEO

  Belçika da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede #3

  İNGİLTERE VE HOLLANDA'DAN DESTEK

  Cameron, Belçika'nın başkenti Brüksel'de bu sabah meydana gelen patlamalarla ilgili olarak, Başbakanlık Ofisi'nde acil durum toplantısı (COBRA) yapacağını açıkladı. COBRA toplantısına bakanlar ile üst düzey güvenlik yetkilileri katılacak. İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, toplantı için geldiği Başbakanlık Ofisi'nde basına yaptığı açıklamada, "Brüksel'deki yetkililerle temas halindeyiz. Yardım için elimizden geleni yapacağız." dedi.

  Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Belçika'nın başkenti Brüksel’de meydana gelen saldırılardan sonra komşularına her türlü yardımı yapmaya hazır oldukları mesajını verdi.

  Belçika da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede #4

  "KALBİMİZ SİZİNLE"

  Rutte, yaptığı açıklamada, Belçikalı mevkidaşı Charles Michel ile görüştüğünü belirtti ve Belçika’nın alçak ve canice saldırılara maruz kaldığını kaydetti. “Kalbimiz kurbanlar ve yakınlarıyla beraber” diyen Rutte, komşularına yardıma hazır olduklarını ifade etti.

  Rutte, Hollanda vatandaşlarının Belçika'ya seyahat etmemeleri konusunda uyarıda bulundu. Hollanda’da da gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alınacağının altını çizen Rutte, bu kapsamda gün içinde ilgili bakanların katılımıyla güvenlik toplantısı gerçekleştirileceğini söyledi.

  Paris'te havalimanlarında güvenliğin artırıldığı duyuruldu. Daha sonra Londra, Prag, Amsterdam ve Bükreş havalimanlarında da güvenlik önlemleri artırıldı.

  Belçika da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede #5

  Belçika da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede #6

  Belçika da terör tehdidi alarmı en yüksek seviyede #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir