Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.224
-0.05%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Beşar Esad bayram namazı kıldı

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, bayram namazını Başkent Şam'daki bir camide kıldı.
  • 04.10.2014 - 17:10
  Beşar Esad bayram namazı kıldı

  esad

  Bayram namazı sırasında Esad'ın yanında geçen bayram namazında olduğu gibi, aynı sırayla aynı isimler olduğu görüldü. Ancak Esad bayram namazını bu kez Şam'daki farklı bir camide kıldı.

  ÖZEL KORUMA EKİBİ YANINDAYDI

  Numan bin Beşir Camisi'nde Esad, din adamları ve rejim yöneticilerinin ortasında en önde saf tuttu. Esad'ın sağında Vakıflar Bakanı Muhammed Abdussettar es-Seyyid, solunda Suriye Müftüsü Ahmed Hassun, arkasında ise özel koruma ekibi başkanı Tuğgeneral Zulhimme Şaliş yer aldı.

  Beşar Esad bayram namazı kıldı #2

  "YENİ BEYAZ BİR SAYFA AÇIN, UMULUR Kİ ALLAH BİZE MERHAMET EDER"

  Devlet televizyonunda yayımlanan görüntülerde, Şam Müftüsü Muhammed Adnan el-Afyoni, kılınan bayram namazının ardından verdiği hutbede, ülkenin içerisinde bulunduğu duruma değindi. Savaşın sonlandırılması ve "akan kanın durdurulması" tavsiyesinde bulunan Müftü Afyoni, "Bu kadar şehit ve ülkenin bu kadar dağılması yeter. Ey yüce Suriye halkı, vatanınız, aileniz ve çocuklarınızın geleceği için aşırılığa sapmayın. Yeni beyaz bir sayfa açın. Umulur ki Allah bize merhamet eder, akan kanı durdurur, göç edenler evlerine geri döner. Gençler evlerine ailelerinin yanına, ülkemiz de eski haline döner" ifadelerini kullandı.

  Beşar Esad bayram namazı kıldı #3

  "BAYRAM BİZE UĞRAMADI, KİRLİ ELLER SEVİNCE YER BIRAKMADI"

  Suriye'de bayramın diğer Müslüman ülkelerdeki bayramlara benzemediğini, Suriyelilerin, hac görevini eda etmekten mahrum bırakıldığını iddia eden Afyoni, şunları söyledi;

  "Bayram ülkemize gelmedi, çünkü Batı ve Arap müttefikleri kendi hesaplarını gördükleri ülkemizi savaş alanına çevirmeye karar verdi. Ülkemizde çıkarlarını ve kendi ajandalarını uyguluyorlar. Bayram bize uğramadı, kirli eller sevince yer bırakmadı."

  Beşar Esad bayram namazı kıldı #4

  ESADI'I İŞARET EDEREK BAŞARILI KOMUTAN DEDİ

  Afyoni, Suriye'nin içinde bulunduğu krizi, "Allah'a güven, asil orduya güven, (Esad'ı işaret ederek) başarılı komutana ve kahraman Suriye halkına güvenle" atlatacağını savundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir