Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.975
0.30%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Beyni olmadan 3 yıl yaşadı

  ABD'de beyni olmadan dünyaya geldikten sonra 3 yıl yaşamayı başaran ''mucize'' çocuk hayatını kaybetti
  • 02.11.2012 - 02:32
  Beyni olmadan 3 yıl yaşadı

  Beyni olmadan 3 yıl yaşadı #1

  Beyni olmadan doğan bebeklerin ya ölü doğduğunu ya da doğduktan kısa süre sonra öldüğünü belirten doktorlar, sadece bir beyin sapıyla doğan ''Nickolas Coke''un 3 yıl yaşamasını ''tıbbi bir mucize'' olarak nitelendirdi.

  3 YIL YAŞADI

  Doktorlar, tıp dünyasında ''anensefali'' olarak adlandırılan rahatsızlıkla doğan ve birkaç saatten fazla yaşamasını beklemedikleri küçük Nickolas'ın tıbbi hiçbir makine veya tüpe bağlı olmadan 3 yıl yaşadığını belirtti.

  Büyükanne Sherri Kohut, sabah uyandığında çok zor nefes alan torununu hastaneye götürdüklerini ancak yapay solunum yapılan Nickolas'ın, üçüncü denemeden sonra hayatını kaybettiğini söyledi.

  "AİLE OLMAYI ÖĞRETTİ"

  Nickolas'ın son fotoğraflarında bir bal kabağına bakarak gülümserken görüldüğünü Kohut, ''Nickolas, bal kabaklarını yuvarlaması için onu dik tutmaya çalışmamıza rağmen bunu başaramamamızı çok komik buluyor ve sürekli gülüyordu. O bizim kahramanımızdı. Bize sevgiyi, aile olmayı, aslında her şeyi öğretti'' dedi. Kohut ayrıca, hayatta kalmak için savaşan Nickolas'ı onurlandırmak için geçen ay doğan kardeşine onun ismi verdiklerini ve her zaman hatırlanacağını da sözlerine ekledi.

  ''Mucize'' çocuğun annesi Sheena Coke da ''Herkes tarafından gösterilen sevgi ve şefkat onu güçlendirdi ve daha uzun yaşamasını sağladı'' diyerek, hiçbir zaman Nickolas'ın son gününe odaklanmadıklarını, onu el üstünde tuttuklarını ve hayatta olduğu her günü kutladıklarını vurguladı.

  Nickolas'ın ailesi, hayatı boyunca onun yanında olan Sangre de Cristo tedavi merkezindeki doktorlara şükran duyduklarını kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir