Petrol
85.32
-2.13%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
363.104
-0.32%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Biden, ırksal eşitlik temalı 4 kararnameyi imzaladı

  ABD Başkanı Joe Biden, George Floyd'un polis gözaltısında ölmesi ve ırkçılık konularına değindikten sonra 'ırksal eşitlik' temalı 4 kararnameye imza attı.
  • İHA
  • 27.01.2021 - 06:21
  Biden, ırksal eşitlik temalı 4 kararnameyi imzaladı

  ABD Başkanı Joe Biden düzenlediği basın toplantısında, George Floyd ve ırkçılık konularına değindi. Başkan Biden, geçtiğimiz yıl Minneapolis’te polis memurları tarafından gözaltına alındığı sırada boynuna baskı uygulanması nedeniyle hayatını kaybeden Floyd’un ölümü hakkında, "Birçok Amerikalının görmediği veya görmeyi reddettiği olay artık göz ardı edilemezdi" ifadelerini kullandı.

  "BU, ADALETİN BOYNUNDAKİ BİR DİZDİ"

  Floyd’un gözaltına alındığı anlara ait görüntülerin ABD vatandaşlarının ve dünya çapında birçok kişinin tepkisini çektiğini belirten Biden, "George Floyd’un hayatına mal olan bu 8 dakika 46 saniye, milyonlarca Amerikalının ve dünya çapında milyonlarca insanın gözünü açtı. Bu adaletin boynundaki bir dizdi ve unutulmayacaktı" dedi.

  BİDEN’DAN "IRKSAL EŞİTLİK" KARARNAMELERİ

  Başkan Biden, "ırksal eşitlik" temalı 4 kararnameyi imzaladı. Biden’ın imzaladığı kararnameler içinde ABD Adalet Bakanlığının özel hapishaneler ile herhangi bir sözleşmeyi yenilememesi yönünde bir kararnamede bulunuyor. Kararname ile Biden, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın almış olduğu bir kararı daha tersine çevirerek, eski ABD Başkanı Barack Obama yönetiminin politikasını yeniden başlattı.

  ABD Başkanı Joe Biden, ABD’de geçtiğimiz yıl yaşanan ırkçılık karşıtı protestoların ardından seçim kampanyası vaatlerinden birinde, ülkedeki ırksal eşitliği artırmaya yönelik bir dizi kararname ve başkanlık kararı imzalayacağını ifade etmişti.
  Biden, ırksal eşitlik temalı 4 kararnameyi imzaladı #1


  Görüş Bildir