Euro
10.0013
-0.04%
Dolar
8.2699
0%
Altın
483.43
1.2%
Borsa
1.428
0.54%
Bitcoin
465.559
-1.22%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Brezilya'da akaryakıt fiyatları protesto edildi

  Brezilya'da geçen haftadan bu yana akaryakıt fiyatlarındaki artışı protesto eden tır şoförleri birçok eyalette yolları kapattı.
  • AA
  • 28.02.2015 - 02:31
  Brezilya'da akaryakıt fiyatları protesto edildi

  Brezilya da akaryakıt fiyatları protesto edildi #1

  Brezilya basınına göre, Rio Grande do Sul, Parana, Santa Catarina, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Goias, Minas Gerais ve Sao Paulo gibi birçok eyalette ana yolları kapatan şoförlerin dağılması için polis, göz yaşartıcı gaz kullandı.

  Akaryakıt fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi olan şoförler, taşıma ücretlerinin de düşük olmasından yakınıyor. Hükümet bazı şoför birlikleriyle görüşmesine rağmen, protestoyu yürüten şoförler söz konusu kişilerin kendilerini temsil etmediğini açıkladı.

  Sao Paulo Yol Ulaşımı Yönetimi Federasyonu, son beş ay içerisinde taşıma ücretlerinin yüzde 37 oranında düştüğünü belirtti.

  Hükümet ise protestoları sonlandırmak amacıyla birtakım önlemler almaya hazırlanıyor. Alınacak tedbirler kapsamında, gelecek altı ay içerisinde akaryakıt fiyatlarının sabit tutulması, bankalara olan borçların ertelenmesi hedefleniyor.

  Bu arada, yolların kapatıldığı bölgelerdeki yerel mahkemeler, şoförlere günlük veya saat başı para cezası kesmeye hazırlanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir