Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
578.696
-1.90%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Buckingham Sarayı'nı sarsan seks skandalı büyüyor

  Buckingham Sarayı'nı sarsan seks skandalı büyüyor

  Prens Andrew'un kendisiyle küçük yaşta cinsel ilişkiye girdiğini öne süren Virginia Roberts, avukatları aracılığı ile yaptığı açıklamada sessiz kalmayacağını söyledi.
  • 04.01.2015 - 17:47

  prens

  İngiltere tahtının beş numaralı varisi York Dükü Prens Andrew ile ABD'nin önde gelen finansçılarından Jeffrey Epstein'ın karıştığı "küçük yaşta seks kölesi" skandalı büyüyor.

  İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in oğlu Prens Andrew'un, henüz reşit olmadığı dönemde kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini öne süren kadın, avukatı aracılığıyla sessiz kalmayacağını açıkladı.

  "TEKRAR SESSİZ KALAMAM"

  İngiliz Mail on Sunday gazetesindeki haberde, henüz reşit olmadığı dönemde Prens Andrew'un kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini öne süren kadının isminin Virginia Roberts olduğu belirtilerek Roberts'ın avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Bana karşı bu tip saldırıların sebebi cinsel istismar kurbanlarının genelde sessiz kalması ve benim de uzun süre böyle yapmış olmamdır. Bu değişmeli. Tekrar sessizliğe gömülmeye zorlanmayacağım" ifadesini kullandığı aktarıldı.

  Buckingham Sarayı nı sarsan seks skandalı büyüyor #2

  Prens Andrew ve 17 yaşındaki Virginia Roberts 2001’de çekilen bir fotoğrafta.

  SARAY'DAN AÇIKLAMA

  Kraliçenin resmi konutu Buckingham Sarayı ise Prens Andrew hakkındaki iddiaları ikinci kez yalanlayarak tümünün “yanlış ve asılsız” olduğunu vurguladı.

  BU DEFA VIRGINIA İSMİNİ KULLANDILAR

  Daha önceki açıklamalarda iddia sahibi kadının adını kullanmayan Buckingham Sarayı’nın, ikinci açıklamasında “Virginia Roberts” ismini kullanması dikkati çekti. Açıklamada, “York Dükü'nün Virginia Roberts ile herhangi bir cinsel ilişkisi ve bağı olmadığı vurgulanarak bu iddia reddedilmiştir. Suçlamalar yanlış ve asılsızdır" ifadesi kullanıldı.

  Buckingham Sarayı 2 Ocak’ta yaptığı ilk açıklamada, şunları kaydetmişti:

  "Bu olay ABD'de uzun süre önce gündeme gelen ve hala devam eden hukuki bir süreçle ilgilidir ve York Dükü davanın tarafı değildir. Bu nedenle davanın ayrıntıları üzerine yorum yapamayız. Ancak şüpheleri ortadan kaldırmak için, küçük yaşta kişilerle uygunsuz ilişkilere girildiği iddialarının kesinlikle doğru olmadığını söylemeliyiz."

  SEKS KÖLESİ SKANDALI HAKKINDA

  ABD'nin Florida eyaletinde görülen davada ismi gizli tutulan bir kadın, 1999-2002 yılları arasında 17 yaşındayken Amerikalı iş adamı ve bankacı Jeffrey Epstein tarafından Prens Andrew dahil bazı erkeklerle cinsel ilişkiye zorlandığını iddia etmişti.

  Mahkemeye bu hafta sunulan belgelerle ortaya çıkan iddiada, kadının Prens Andrew'la Londra, New York ve Karayipler'de cinsel ilişkiye zorlandığı öne sürülmüştü.

  Amerikalı iş adamı Jeffrey Epstein, "küçük yaştaki kızları hayat kadınlığına zorladığı" suçlamasıyla 2008 yılında 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Prens Andrew, Epstein ile hapisten çıktıktan sonra görüşmüş, birlikte görüldükleri fotoğraflar basına yansımıştı. 54 yaşındaki York Dükü Andrew, 2011 yılında Jeffrey Epstein ile arkadaşlığından dolayı özür dilemişti. Prens, olayın hemen ardından Birleşik Krallık'ta ticaret ve yatırımla ilgili yürüttüğü temsilcilik görevinden ayrılmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir