Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
557.300
-1.70%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Cambridge Üniversitesi lego profesörü arıyor

  Geçtiğimiz günlerde Lego'dan 4 milyon Pound bağış alan Cambridge Üniversitesi, kampüste görevlendirmek üzere lego profesörü arıyor.
  • Ajanslar
  • 13.06.2015 - 17:35
  Cambridge Üniversitesi lego profesörü arıyor

  lego

  Cambridge Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yeni bir akademisyen alımını duyurdu. Çok insanın hayatlarında ilk kez duymalarına rağmen hayallerindeki meslek olarak tanımlayabileceği o titr hayli ilginç: Lego Profesörü.

  LEGO FONUNUN YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNÜ ÜSTLENECEK

  Üniversitenin eğitim, gelişim ve öğrenmede oyun üstüne çalışan araştırma merkezinin başkanı olmak üzere aranan kişinin önümüzdeki ekim ayında işe başlaması planlanıyor. Şanslı akademisyen üniversitenin Lego’dan aldığı bağışla kendi araştırmalarını başlatma ve yürütme şansını da yakalayacak. Daily Mail'in haberine göre istihdam olacak akademisyen çalışmaları için 4 milyon pound'luk Lego fonunun da yürütücülüğünü üstlenecek. Bu, dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nin aradığı ilk alışılagelmemiş akademisyen değil.

  DAHA ÖNCE DEÇİKOLATA ALANINDA DOKTORA YAPACAK BİR ADAY ARIYORDU

  Geçtiğimiz senelerde yine aynı üniversite çikolata alanında doktora yapacak bir aday aradığını duyurmuştu. Çikolata severlerin bir anda kendilerini yetkili hissetmelerine sebep olmuştu bu ilanla aranan kişinin üniversitenin Kimya Mühendisliği ve Biyoteknoloji bölümünde, çikolatanın maddesel halleri üstüne çalışması bekleniyordu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir