Petrol
109.17
-0.09%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.825
-2.13%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Cameron: Teröristlerin zarar vermesine izin verilmeyecek

  İngiltere Başbakanı David Cameron, teröristlerin özgürlük değerlerine zarar verilmesine izin verilmeyeceğini söyledi.
  • AA
  • 23.03.2016 - 16:59
  Cameron: Teröristlerin zarar vermesine izin verilmeyecek

  Cameron: Teröristlerin zarar vermesine izin verilmeyecek #1

  İngiltere Başbakanı David Cameron,İngiliz Parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasında düzenlenen haftalık "Başbakan'a Sorular" oturumunda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Brüksel'deki terör saldırılarında 4 İngiliz vatandaşının yaralandığını, bir İngiliz vatandaşının da kayıp olduğunu kaydeden Cameron, şunları söyledi:

  "TERÖRİSTLERE ASLA İZİN VERİLMEYECEK"

  "Ortak bir terör tehdidiyle karşı karşıyayız. Belçika halkıyla dayanışma içerisindeyiz. Belçika Başbakanı Charles Michel'e dün taziyelerimi ilettim. Polisimiz ve istihbarat servislerimiz bu soruşturmayı desteklemek için elinden geleni yapmaktadır. Polis ekiplerinin sayısını ve sınır güvenliğini arttırdık. Birleşik Krallık ve Belçika özgürlük ve demokrasi gibi ortak değerleri paylaşmaktadır. Teröristler sahip olduğumuz bu değerlere zarar vermek için elinden geleni yapacaktır ama buna asla izin vermeyeceğiz"

  "TERÖRLE MÜCADELEDE HERKESLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ"

  Bir vekilin, terörle mücadelede Rusya ile birlikte çalışılması yönündeki önerisine cevap veren Cameron, "Terörle mücadelede, çalışabileceğimiz herkesle birlikte çalışmak istiyoruz. Ancak Suriye'de yaşananlara baktığımızda, Rusya'nın özellikle ılımlı Sünnilere ve ılımlı Suriyeli muhaliflere yönelik saldırılara son vermesi ve yeniden bu saldırılara başlamaması çok önemli" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir