Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.813
-1.20%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören

  Charlie Hebdo saldırısında yaşamını yitiren 3 polis için Paris'teki Polis Merkezinde resmi tören düzenlendi.
  • 13.01.2015 - 14:46
  Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören

  hollande

  Charlie Hebdo karikatür dergisinin Paris’te bulunan bürosuna geçtiğimiz hafta düzenlenen saldırıda aralarında 3 polisin de bulunduğu 12 kişi yaşamını yitirmişti.

  TÖRENİ HOLLANDE YÖNETTİ

  Derginin yazı işleri toplantısı sırasında gerçekleştirilen saldırıda yaşamını yitiren polis memurları Franck Brinsolaro, Ahmed Merabet ve Clarissa Jean-Philippe için Paris Polis Merkezi’nde resmi tören düzenlendi. Polis memurlarının ailelerinin ve çalışma arkadaşlarının da bulunduğu resmi töreni Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande yönetti.

  TÖREN'DEN KARELER

  Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören düzenlendi İZLE

  Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören #2

  "FRANSA BOYUN EĞMEYECEK"

  Tören sırasında yaşamını yitiren polis memurlarının Fransız bayraklarına sarılı tabutlarına şeref nişanı takdim eden Hollande, yaşamını yitiren kişilerin ölümünden sonra bağışlandığını ifade etti. Hollande törende yaptığı konuşmasında polis memurları ile gurur duyduğunu belirterek, "Polisler biz özgür yaşayalım diye yaşamlarını yitirdiler. Fransa karşılaştığı zorluklar karşısında asla boyun eğmeyecek" dedi.

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’in tören sırasında ilk olarak yaşamını yitiren Müslüman polis Ahmed Merabet’in ailesine taziye dileklerini sunması da dikkat çekti.

  Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören #3

  HOLLANDE, İLK MÜSLÜMAN POLİSİN AİLESİNE TAZİYELERİ SUNDU

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'in tören sırasında ilk olarak yaşamını yitiren Müslüman polis Ahmed Merabet'in ailesine taziye dileklerini sunması da dikkat çekti.

  MÜSLÜMAN POLİSE VEDA

  Öte yandan Fransa’nın başkenti Paris'te çarşamba günü mizah dergisi Charlie Hebdo'nun ofisine düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen 41 yaşındaki Müslüman polis memuru Ahmet Merabet için Paris’te cenaze töreni düzenlendi. Dergi baskınında ölen Merabet, Paris'te toprağa verildi.

  Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören #4

  Charlie Hebdo saldırısında ölen polislere tören #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir