Petrol
112.36
0.29%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.524
2.67%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C
  Çin Uygur Türkleri'ni toplama kampına alıyor iddiası

  Çin Uygur Türkleri'ni toplama kampına alıyor iddiası

  Çin'in 1 milyon Uygur Türkü'nü toplama kamplarına alarak işkence ve baskı uyguladığı iddia ediliyor. Batı medyasının ortaya çıkardığı iddialar, Çin tarafından yalanlanıyor.
  • Haber Merkezi
  • 11.09.2018 - 12:09
  • Güncelleme : 11.09.2018 - 14:14

  Batı Medyası Çin'in Uygur Türkleri'ne yönelik bir propaganda faaliyeti yürütüyor. Özellikle ABD medyası tarafından ortaya çıkartılan bu iddialara göre Çin yönetimi 1 milyondan fazla Uygur Türkü'nü toplama kamplarına alarak işkence ve zulme tabi tutuyor.

  Çin Uygur Türkleri ni toplama kampına alıyor iddiası #1

  Çin Uygur Türkleri'ni toplama kampına alıyor iddiası ViDEO

  CNN: 1 MİLYONDAN FAZLA UYGUR ZULÜM ALTINDA

  Son günlerde BBC tarafından yeniden ortaya çıkartılan bu iddia, bugün de CNN tarafından gündeme getirildi. Dünya Uygur Kongresi yetkilisi Ömer Kanat'ın canlı yayında yaptığı açıklamalarda, 2016 yılından beri Çin'de sistematik zulümlerin gerçekleştirildiği bu yıla kadar da 1 milyon Uygur Türkü'nün esaret altında işkencelere ve baskılara maruz bırakıldığı açıklandı.

  Çin Uygur Türkleri ni toplama kampına alıyor iddiası #2

  ULUSLARARASI KURULUŞLARDAN TEPKİ

  Birleşmiş Milletler, bir milyona yakın Uygur Türkü'nün 'terörizmle mücadele' gerekçesiyle zorla kamplarda tutulduğu yönündeki haberlerin 'son derece endişe verici' olduğunu belirterek bu kişilerin serbest bırakılmasını istedi.

  Çin ise Uygur Türklerinin 'yeniden eğitim' için Batı Şincan bölgesindeki kamplara gönderildiği iddiasını reddetti. Pekin, kamplarda sadece 'radikal İslamcıların olduğunu' öne sürdü.

  Çin Uygur Türkleri ni toplama kampına alıyor iddiası #3

  TÜRKİYE İLE ÇİN YAKINLAŞMASI

  Daha önce de çokça kez gündeme getirilen bu konu hakkında araştırmalar ve soruşturmalar devam ederken, bu meselenin özellikle Çin ile Türkiye'nin her yakınlaşması sırasında bu haberlerin ortaya çıkması, bilinçli olarak yapılan bir algı operasyonunun da bir parçası olarak görülüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir