Petrol
93.69
0.04%
Euro
18.2877
0.06%
Dolar
17.9493
0.01%
Altın
1.018
0.13%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.615
-1.81%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  Erdoğan'dan İslam ülkelerinin liderlerine mülteci uyarısı

  Erdoğan'dan İslam ülkelerinin liderlerine mülteci uyarısı

  İslam ülkelerinin liderlerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mülteciler konusunda sadece ayet okumanın yeterli olmayacağını icraat yapılması gerektiğini söyledi.
  • DHA
  • 19.12.2019 - 11:15
  • Güncelleme : 19.12.2019 - 11:15

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya'da düzenlenen Liderler Zirvesi'nde kameralar karşısına geçti.

  Burada dünya siyasetine ilişkin önemli açıklamalar yapan Erdoğan, Türkiye'nin mülteciler konusundaki hassasiyetini anlattı ve İslam ülkeleri arasında birlik olması gerektiğini söyledi.

  3 MİLYON 700 BİN SURİYELİ KARDEŞİMİZİ ALDIK

  Arap Birliği'nin Türkiye'ye karşı küstah açıklamalarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 milyon 700 bin Suriyeli kardeşimizi varil bombalarından kaçıyor diye aldık, almayalım mı?" diye sordu.

  AYET OKUMAKLA OLMUYOR

  Erdoğan, "Siyasiler olarak adaletli davranmamız lazım. Yoksa, Esteîzü billah bismillah Va'tasımû bihablillâhi cemîân ve lâ teferrakû ila ahiril ayeh... Olmuyor. Hepiniz toptan sımsıkı Allah'ın ipine sarılın. Tefrikaya düşmeyin. Ayet-i kerimeyi okuyunca güzel ama icraata gelince bir şey olmayınca Allah bize nusretini göndermez. Thank you" diyerek sözlerini noktaladı.

  Erdoğan dan İslam ülkelerinin liderlerine mülteci uyarısı #1

  Erdoğan'dan İslam ülkelerinin liderlerine mülteci uyarısı VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce ABD'de Türk ve Müslüman Toplumu Buluşma programında benzer bir konuşma yapmıştı.

  Erdoğan, "Rabbimiz orada, Esteîzü billah, Bismillah, “Va'tasımû bihablillâhi cemîân ve lâ teferrakû” buyuruyor. “Hepiniz toptan Allah’ın ipine sarılınız, Allah’ın Kur’an’ına sarılınız, dağılmayınız, tefrikaya düşmeyiniz” buyuruyor. Devamında, “düşerseniz gücünüz gider, zayıf düşersiniz.” İşte böyle olduğu için ne yazık ki İslam alemi zayıf düştü. Ama bir olsaydık, beraber olsaydık, iri olsaydık, diri olsaydık, kardeşliğimizin gereğini yerine getirseydik bir başka olurdu." ifadelerini kullanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir