Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.749
0.18%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Evsiz adamın parasını çalan çifte dava

  ABD'de bir evsiz, kendi adına topladıkları yaklaşık 400 bin doları lüks tatillerde harcadıkları iddia edilen çifte dava açtı.
  • Haber Merkezi
  • 30.08.2018 - 12:31
  • Güncelleme : 30.08.2018 - 13:00
  Evsiz adamın parasını çalan çifte dava

  1231

  Johnny Bobbitt adlı evsiz gazi, geçen yıl arabasının benzini bittiği için yolda kalan Kate McClure'a cebindeki son 20 dolarla benzin almış, ardından McClure ve erkek arkadaşı Mark D'Amico, evsiz Bobbitt için yardım kampanyası başlatmıştı.

  Johnny Bobbitt "dolandırıcılık ve komplo" suçlamalarıyla çifti salı günü, Philadelphia eyaletinde mahkemeye verdi.

  DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN DAVA

  35 yaşındaki Bobbitt'in avukatları, çifti "başka türlü karşılayamacakları yaşam tarzına kaynak oluşturmak için" internette Bobbitt adına yardım kampanyası başlatmakla suçluyor.

  Bobbitt basına yaptığı açıklamada 28 yaşındaki McClure ile 39 yaşındaki sevgilisi D'Amico'nun parayla Las Vegas ve Florida'da tatil yaptığını ve BMW marka bir otomobil satın aldıklarını söylemişti.

  Yerel medya D'Amico'nu marangoz olduğunu, McClure'un ise New Jersey Ulaştırma Departmanı'nda resepsiyonist olarak çalıştığını yazdı.

  HEDEFİ 10 BİN DOLAR TOPLAMAKTI

  McClure'un hedefi, Bobbitt'e iyiliğine karşılık olarak 10 bin dolar toplamaktı. Ancak hikaye, Washington Post dahil ulusal gazetelerde haber olup tüm ülkeye yayılınca kampanyaya ilgi arttı.

  TOPLANAN PARA TAHİMNLERİN ÜSTÜNE OLUNCA, İŞİN RENGİ DEĞİŞTİ

  İnternet üzerinden başlatılan kampanyada, 14 binden fazla kişiden yaklaşık 400 bin dolar yardım toplandı.

  Toplanan paranın tahminlerin çok üstünde olmasıyla işin rengi değişti. ​Çift destekte bulunanlara, paranın Bobbitt adına açılan iki vakfa yatırılacağını, bir kısmıyla da Bobbitt'in parayı yönetmesine yardım edecek olan avukat ve danışmana ödeme yapılacağını duyurdu.

  Toplanan paralarla Bobbitt'e bir ev ve 1995 model bir pikap alınması da planlanıyordu. Ancak çift evsiz adama bunun yerine bir karavan aldı. Ruhsatı kendi adlarına yapan çift aracı da D'Amico'nun ailesinin arazisine park etti.

  PARANIN BİR KISMIYLA KUMAR OYNADILAR

  Bobbitt çiftin daha sonra bu karavanı da sattığını, paranın bir kısmıyla kumar oynadıklarını ve ona yardım parasına dair kayıtları vermeyi reddettiklerini iddia etti.

  Çift ise Bobbitt'i verdikleri parayı uyuşturucuya harcamakla suçluyor. NBC'ye konuşan D'Amico, Bobbitt'in 13 gün içinde uyuşturucuya 25 bin dolar harcadığını iddia etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir