Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
722.916
-5.65%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Çok büyük bir trajedi

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Çok büyük bir trajedi

  Fransa'da yaşanan iki rehine krizi, polis operasyonu ile son buldu. Operasyonlar sonrası Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, konuyla ilgili bir basın açıklaması düzenledi.
  • 09.01.2015 - 21:23

  hollande

  Fransa'da rehine krizi çifte operasyonla sona erdi. Fransız polisi, Paris'teki Charlie Hebdo adlı mizah dergisine silahlı saldırı düzenleyen ve 12 kişiyi öldüren Kuvayşi Kardeşler'in kıstırıldığı matbaaya operasyon düzenledi.

  Saatler süren rehine pazarlığının ardından operasyona hız veren Fransız polisi, Türkiye saati ile 18:20 sularında Kuvayşi Kardeşler'i ölü olarak ele geçirdi. Aynı anda Paris'in doğusunda bulunan bir markette yaşanan rehine krizi de polisin düzenlediği operasyonla sona erdi. Market saldırganı öldürüldü. Reuters'a konuşan polis yetkilileri operasyonda en az 4 rehinenin öldüğünü söyledi.

  HOLLANDE: ÇOK BÜYÜK BİR TRAJEDİ

  Bu gelişmenin ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande bir basın açıklaması yaptı. Hollande, şunları söyledi;

  "Çok büyük bir trajediyle karşı karşıyayız. Polisi tebrik etmek istiyorum. Onlarla gurur duyuyorum. Rehinelerin hayatlarını kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar. Tehditlerin son bulduğunu düşünmüyorum. Teyakkuz halinde olmalıyız. Gerekli olan tedbirleri alıyoruz. Amacımız barış içinde yaşayan bir ülke sağlamak. Birlik çağrısında bulunuyorum. Elimizdeki en güçlü silah birliktir.

  Hollande: Saldırıların İslam diniyle hiçbir ilişkisi yok İZLE

  "İSLAM DİNİYLE HİÇBİR İLİŞKİSİ YOK"

  Irkçılık gibi akımlar kabul edilemez. Bu fanatiklerin İslam diniyle hiçbir ilişkisi olmadığını açıkça belirtmek istiyorum. Seferberlik çağrısı yapıyorum. Hiçbir korku ve baskıya boğun eğemeyiz. Pazar günü gerçekleştirilecek protesto gösterilerine ben de katılacağım. Hep birlikte bu zorlu dönemden en güçlü şekilde çıkacağız."

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Çok büyük bir trajedi #2

  OBAMA'DAN FRANSA'YA DESTEK: YANINIZDAYIZ

  Diğer yandan, Fransa'da yaşanan rehine krizi olayıyla ilgilli ABD Başkanı Barack Obama'dan da bir açıklama geldi. Obama, "Terör dünyadan silinene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Fransa'nın yanındayız" dedi.

  Paris saldırganları öldürüldü haberiFransa Cumhurbaşkanı Hollande: Çok büyük bir trajedi #3

  Paris'te ikinci rehine krizi: Saldırgan öldürüldü haberiFransa Cumhurbaşkanı Hollande: Çok büyük bir trajedi #4

  Paris'teki markete yapılan operasyonun görüntüleri haberiFransa Cumhurbaşkanı Hollande: Çok büyük bir trajedi #5  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir