Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
713.800
1.00%
16ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 16 C

  Fransa’da koronavirüs salgınında ikinci dalga uyarısı

  Fransa Tabipler Odası Başkanı Dr. Patrick Bouet, Fransa’da 3-4 hafta içerisinde koronavirüs salgınında ikinci dalganın başlayacağını ve sağlık sisteminin çökebileceğini söyledi.
  • AA
  • 27.09.2020 - 13:27
  • Güncelleme : 27.09.2020 - 18:27
  Fransa’da koronavirüs salgınında ikinci dalga uyarısı

  Fransa Tabipler Odası Başkanı Dr. Patrick Bouet, haftalık yayınlanan Fransız dergisine ülkedeki koronavirüs tablosuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Dergiye verdiği röportajda tüm ülkeyi etkisi altına alacak salgının ikinci dalgasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Bouet, bu durumun aylarca sürebileceğini ifade etti.

  İKİNCİ DALGA ERKEN GELDİ

  Salgında ikinci dalganın beklenildiğinden çok daha erken geldiğini, böyle giderse 3-4 hafta içinde başlayacağını söyleyen Bouet, birinci dalgadan sonra Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hükümetin genel bir bilanço çıkararak, durum değerlendirmesi yapmadığını ileri sürdü.

  Koronavirüs hastalığına neden olan SARS-CoV-2 virüsünün ülke genelinde hızla yayılmakta olduğunu vurgulayan Bouet, Sağlık Bakanı Olivier Veran’ın hafta içinde yaptığı açıklamada gerçekleri dile getirmediği iddiasında bulundu.

  Fransa’da koronavirüs salgınında ikinci dalga uyarısı #1

  SAĞLIK SİSTEMİ YETERSİZ

  Salgın karşısında ülkenin tüm taleplere bu sağlık sistemi ile yeteri kadar cevap vermesinin mümkün olmayacağına dikkat çeken Bouet, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda uzman sağlıkçı takviyesi yapabilecek bir imkana sahip olmadığını söyledi.

  Sağlık sisteminin yetersiz olduğunu iddia eden Bouet, “Geçen bahardaki salgına olağanüstü şekilde müdahalede bulunan sağlık çalışanları, yetersizlik nedeniyle yeni bir salgınla baş edemeyecekler ve birçoğu bitkin, yorgun ve travma geçirmiş durumda bulunan sağlıkçılardan daha fazla bir şey beklenemez.” dedi.

  Fransa’da koronavirüs salgınında ikinci dalga uyarısı #2

  BÜYÜK BİR GEVŞEME YAŞANDI

  Yaz aylarında ülke genelinde tedbir alınıyormuş gibi yapıldığına dikkat çeken Bouet, “Büyük bir gevşeme yaşandığı bir gerçek. Bu rahatlık virüsün çok hızlı şekilde yayılmasına imkan tanıdı.” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir