Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.079
0.48%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Fransız bakandan İtalyanlara Nutella özrü

  Nutella'nın küresel ısınmaya yol açtığını söyleyerek İtalyanları kızdıran Fransa Ekoloji Bakanı, tepkiler üzerine özür diledi.
  • Ajanslar
  • 18.06.2015 - 10:19
  Fransız bakandan İtalyanlara Nutella özrü

  nutella

  Segolene Royal bir televizyon kanalına verdiği röportaj sırasında, Nutella'nın hammaddelerinden biri olan palmiye yağının üretimi için ormanların yok edildiğini söylemiş ve "Nutella yemeyi bırakmalıyız" diyerek Nutella'yı üreten Ferrero şirketini başka hammadeler kullanmaya çağırmıştı.

  BİNLERCE KEZ ÖZÜR DİLEDİ

  İtalya'dan bu sözlere tepki gelmesi üzerine ise Royal, Twitter'da bir mesaj yayınladı ve "Nutella hakkındaki polemik için binlerce kez özür. İleri doğru atılan adımların vurgulanması gerektiği konusunda hemfikirim" dedi.

  İTALYA TEPKİ GÖSTERDİ

  Fransa Ekoloji, Sürdürülebilir Kalkınma ve Enerji Bakanı Segolene Royal'in Nutella yenmemesi çağrısı yapması İtalya'da hem Nutella severleri hem de hükümeti kızdırmıştı.

  NUTELLA TWİTTER'DA TT OLDU

  Nutella, Twitter'da en çok konuşulan konulardan biri olurken, İtalya Çevre Bakanı Gian Luca Galletti de Royal'e Twitter'dan karşılık vermiş ve "İtalyan ürünlerini rahat bırakın!" demişti.

  FİRST LADY, NUTELLA'LI KREPLE YANIT VERDİ

  Başbakan Matteo Renzi'nin karısı Agnese Landini'nin, kızı Ester ile birlikte Milano'daki Expo fuar alanını ziyareti sırasında Nutella'lı krep yemesi de Royal'e cevap olarak yorumlandı.

  Fransa ve İtalya arasında Nutella kavgası

  Fransız bakandan İtalyanlara Nutella özrü #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir