Petrol
98.2
-1.41%
Euro
18.4165
-0.63%
Dolar
17.9456
0.04%
Altın
1.038
0.57%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
433.555
-0.36%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Hawking: İnsanlığı kurtarmak için koloni kurmalıyız

  Amerika'dan gelen konuklarına Londra Bilim Müzesi'ni gezdiren Stephen Hawking'e basın mensuplarına "İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmalıyız" dedi.
  • 22.02.2015 - 16:49
  Hawking: İnsanlığı kurtarmak için koloni kurmalıyız

  Hawking: İnsanlığı kurtarmak için koloni kurmalıyız #1

  Yaşayan bilim insanları arasında dünyada en çok tanınan isimlerden Stephen Hawking, müze gezisi esnasında, "İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmak zorundayız" dedi.

  SALDIRGANLIK SONUMUZU GETİRECEK

  Hawking, "Bu saldırganlık, medeniyetin ve insanlığın sonunu getirebilir. Ancak uzayda yolculuk bizi başka bir yöne götürebilir. Bu insanoğlunun geleceği için gerekli. Başka bir gezegende koloni kurma olasılığını, canlılar için bir tür 'hayat sigortası' olarak algılamalıyız" dedi.

  İNSANLIĞIN GELECEĞİ UZAYDA

  Londra Bilim Müzesi'ni gezen Amerikalı konuklardan Adaeze Uyanwah, insanlığın sonunun nasıl geleceğini sorunca Hawking şunları söyledi:

  "İnsanoğlunun saldırganlığı nükleer savaşlara yol açabilir. Böylece medeniyet sona erer ve insanlık biter. Hiçbir problemimizin çözümü Dünya'da yok. Ama Dünya bize başka bir perspektif sunuyor. İnsanoğlunun geleceğinin uzayda olduğuna inanıyorum. İnsanlar başka gezegenlerde koloni kurarak soylarını devam ettirebilirler."

  Hawking ayrıca 'yapay zeka'nın da insanlığın sonunu getirebileceğini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir