Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
285.452
2.53%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Senaryo yazarından Hello Kitty açıklaması

  Hello Kitty'nin senaryo yazarından hayranlarını şaşırtan açıklama geldi. Yazar, Hello Kitty kedi değil, kız çocuğu dedi.
  • 30.08.2014 - 10:53
  Senaryo yazarından Hello Kitty açıklaması

  Senaryo yazarından Hello Kitty açıklaması #1

  Hello Kitty figürü 40 yılı aşkın süredir, kullandığımız birçok eşyanın üzerinde yer alıyor. İsminde kedi kelimesi geçmesine rağmen Hello Kitty, bilinenin aksine kedi değil küçük bir kız çocuğuymuş. Hawai Üniversitesi'nde görev yapan antropolog Christine Yano, Los Angeles'ta düzenlenen "Hello Kitty" fuarına konuşmacı olarak davet edildi. Yano, fuar'da Kitty'nin kedi değil, kız çocuğu olduğunu söyledi.

  "HELLO KİTTY KEDİ DEĞİL"

  Yano'nun fuar için hazırladığı dökümanlarda Hello Kitty'yi kedi olarak tanımladığı metinleri okuyan Sanrio, derhal bir düzeltme ve bilgilendirme mesajı gönderdi. LA Times'a konuşan Christine Yano şirketin kendisini çok ciddi bir dille uyardığını ve "Hello Kitty bir kedi değil, hiçbir zaman da olmadı. Dikkat ederseniz karakterin 4 ayak üzerinde çizilmiş olduğunu asla göremezsiniz. İnsanlar gibi iki ayağı üzerinde yürüyen, insanlar gibi oturan Hello Kitty'nin beslediği evcil bir kedisi olduğunu da gözden kaçırmamalısınız " ifadelerinin kullanıldığını açıkladı.

  KİTTY'NİN EN SEVDİĞİ YİYECEK ELMALI TURTA

  Hello Kitty'nin mazisine bakıldığında adı Kitty White olan bir İngiliz kız olduğu ortaya çıkmış oldu. Times'da yer alan habere göre Mary ve George White çiftinin kızları olan ve bu yıl 40 yaşına basacak olan Hello Kitty/Kitty White, akrep burcu ve en sevdiği yiyecek elmalı turta.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir