Euro
10.796
0.43%
Dolar
9.2454
0.36%
Altın
531.89
0.78%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
594.614
-0.07%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 10 C
  İngiliz Bakan kadın eylemciye saldırdı

  İngiliz Bakan kadın eylemciye saldırdı

  İngiltere’de kadın bir aktiviste şiddet uygulayan Muhafazakar Partili bakanın görüntüleri, demokratik özgürlükleriyle övünen ülkede tepkilere neden oldu.
  • Haber Merkezi
  • 21.06.2019 - 13:05

  Londra’da, Maliye Bakanı Philip Hammond'ın düzenlediği yıllık Mansion House toplantısına, Muhafazakar Partili Bakan Mark Field’ın bir kadına saldırdığı anlar damga vurdu.

  İklim değişikliğini protesto etmek için salonda bulunan bir Greenpeace aktivisti,  Asya ve Pasifik’ten sorumlu devlet bakanı Mark Field tarafından fark edildi.

  EYLEMCİNİN BOĞAZINI SIKTI

  Kamera kayıtlarının alındığının farkında olmayan Field, önce sandalyesinden kalkarak kadın protestoculardan birini sütunlardan birine doğru fırlattı. Kadının boğazına sarılan Field, daha sonra kadını ensesinden tutarak yaka paça dışarı sürükledi.

  İngiliz Bakan kadın eylemciye saldırdı #1

  Salonda bulunanların Field'e herhangi bir uyarıda bulunmaması ise gözden kaçmadı.

  İngiliz Bakan kadın eylemciye saldırdı VİDEO

  KENDİNİ "KADIN SİLAHLI OLABİLİRDİ" DİYE SAVUNDU

  Polis güçleri ise olaya, kadın dışarı atıldıktan sonra dahil oldu. Polis, "Eylemciler iş birliği yaptılar ve mekanı terk ettiler. Gözaltı işlemi yapılmadı" denildi.

  İngiliz Bakan kadın eylemciye saldırdı #2

  ÖZÜR DİLEDİ

  Field’ın protestocuya şiddet uyguladığı anlarsa sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Gördüğü tepkiler sonrasında açıklama yapan Field, "İçgüdüsel hareket ettim. Güvenlik görevlisi yoktu ve bir anlığına gerçekten kadının silahlı olabileceğinden endişe ettim. Yaşananlar nedeniyle pişmanım. Koşulsuz özür diliyorum" diye konuştu.

  İngiliz Bakan kadın eylemciye saldırdı #3

  Olayın ardından muhalefet milletvekilleri, Field’ın istifa etmesi ya da görevden alınması çağrısında bulunurken,  politikacı hakkında soruşturma başlatıldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir