Euro
11.0814
0.01%
Dolar
9.5085
0.09%
Altın
546.45
0.23%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
596.119
0.10%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  İran Cumhurbaşkanı Ruhani ofisine metroyla gitti

  İran Cumhurbaşkanı Ruhani ofisine metroyla gitti

  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün ofisine metro kullanarak gitti. Kabine üyeleriyle birlikte metroya binen Ruhani, halkla sohbet etti.
  • 19.01.2015 - 15:31

  ruhani

  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, her yıl 19 Ocak'ta kutlanan "Temiz Hava Günü" nedeniyle, taşıtların oluşturduğu hava kirliliğine dikkat çekmek için çalışma ofisine metro ile gitti.

  KABİNE ÜYELERİ EŞLİK ETTİ

  Cumhurbaşkanı Ruhani'ye metro yolculuğunda Yardımcısı ve Çevre Kurumu Başkanı Masume İbtikar, Ruhani'ye eşlik etti. Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de bu sabah evinden Dışişleri Bakanlığındaki çalışma ofisine kadar metro ile gitti.

  İran Cumhurbaşkanı Ruhani ofisine metroyla gitti #2

  METRODAKİLERLE SOHBET ETTİ

  Metroda vatandaşlarla sohbet eden Ruhani, "Temiz ve sağlıklı bir havaya sahip olmak için tüm vatandaşların işbirliğine ihtiyaç var. 'Temiz Hava Günü' münasebetiyle sağlıklı bir havaya sahip olmamız için şahsi taşıtlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerektiğine dikkati çekmek için bugün bütün yetkililer toplu taşıma araçlarını kullanıyoruz" şeklinde konuştu.

  İran Cumhurbaşkanı Ruhani ofisine metroyla gitti #3

  RUHANİ OFİSİNE METROYLA GİTTİ

  ŞİKAYETLERİNİ ANLATTILAR

  Metronun çok iyi bir ulaşım aracı olduğuna işaret eden Ruhani, gazetecilere Cumhurbaşkanı olmadan önce toplu taşıma aracı kullandığını anlattı. Ruhani ayrıca burada insanların dış politika, nükleer müzakereler konusunda görüşlerini ve isteklerini paylaştığını, bazılarınınsa metroda yaşanan yoğunluktan şikayetçi olduğunu söyledi.

  İran Cumhurbaşkanı Ruhani ofisine metroyla gitti #4

  İran Cumhurbaşkanı Ruhani ofisine metroyla gitti #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir