Petrol
111.41
2.18%
Euro
17.4855
-0.24%
Dolar
16.7509
0.31%
Altın
964.09
-0.60%
Borsa
2432
0.00%
Bitcoin
322.924
1.09%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  İranlı bakanın paylaştığı uyduruk astronot kostümü viral oldu

  İranlı bakanın paylaştığı uyduruk astronot kostümü viral oldu

  Her fırsatta uzaya astronot göndereceğini söyleyen İran bu kez alay konusu oldu. İranlı İletişim Bakanı resmi hesabında çocuklar için satılan bir uzay kostümünü, İran bayrağı dikilmiş olarak paylaştı.
  • Haber Merkezi
  • 05.02.2020 - 17:23

  Uzaya astronot göndermek için gerekli çalışmalara başladıklarını ve İran Uzay Araştırmaları Merkezi’ne 5 uzay kapsülünün siparişinin verildiğini duyuran İran İletişim Bakanı Muhammed Cevad Azeri Jahromi’nin Twitter hesabında paylaştığı astronot kıyafeti, sosyal medyada alay konusu oldu.

  Devletin uzay araştırmalarını genişletmek konusunda kararlı olduğunu söyleyen Azeri Jahromi, gerekli çalışmalar için İran Uzay Araştırmaları Başkanı’yla iletişim halinde olduklarını aktardı.

  ÇOCUKLAR İÇİN SATILAN KOSTÜME İRAN BAYRAĞI

  İran’ın önümüzdeki 3 yıl içinde uzaya, astronotların taşınacağı tam donanımlı kapsüller yollamaya hazır hale geleceğini söyleyen bakan, bu duyurusunu resmi Twitter hesabından paylaştı.

  "Astronot kıyafeti" açıklamasıyla yaptığı paylaşımda, gri muşambadan bir kıyafet giymiş olan erkek figürü görüldü.

  İranlı bakanın paylaştığı uyduruk astronot kostümü viral oldu #1

  NASA LOGOLARI SÖKÜLDÜ

  Ancak bakanın, İran’ın teknolojik gücünü duyurmak için yaptığı paylaşım, kısa süre içinde yayılarak alay konusu haline geldi. (Kaynak: Ensonhaber)

  Zira bakanın "astronot kıyafeti" diyerek paylaştığı fotoğrafın, internette çocuklar için 20 dolara satılan ve üzerinde NASA logosu bulunan bir kostüme ait olduğu anlaşıldı.

  İranlı bakanın paylaştığı uyduruk astronot kostümü viral oldu #2

  SOSYAL MEDYA KULLANICILARIN DİLİNE DÜŞTÜ

  Üzerindeki logoların sökülüp yerine "resmi" gözükmesi için İran bayrağının dikildiği anlaşılan kostüm paylaşımının ardından Twitter kullanıcıları İran’ın teknolojik donanımını diline doladı.

  Bazı kullanıcılar bakanın fotoğrafını astronot kostümüne monte ederken, İran’ın uzaya eşekle çıktığını gösteren paylaşımlar çok sayıda beğeni aldı.

  İranlı bakanın paylaştığı uyduruk astronot kostümü viral oldu #3

  İranlı bakanın paylaştığı uyduruk astronot kostümü viral oldu #4

  İranlı bakanın paylaştığı uyduruk astronot kostümü viral oldu #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir