Petrol
94.29
0.99%
Euro
18.4079
0.25%
Dolar
18.5825
-0.24%
Altın
1.028
0.31%
Borsa
3530
1.32%
Bitcoin
377.943
0.39%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  İranlı üst düzey nükleer bilimci Fahrizade suikasta uğradı

  İran’ın nükleer programında görevli üst düzey bilim insanlarından Muhsin Fahrizade, başkent Tahran’da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.
  • DHA
  • 27.11.2020 - 20:15
  İranlı üst düzey nükleer bilimci Fahrizade suikasta uğradı

   

  İran’ın nükleer programında görevli üst düzey bilim insanlarından Muhsin Fahrizade’nin başkent Tahran’da suikasta uğradığı duyuruldu.

  HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

  İran devlet televizyonu, öğle saatlerinde saldırıya uğrayan Fahrizade’nin ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını duyurdu.

  İranlı üst düzey nükleer bilimci Fahrizade suikasta uğradı #1

  NETANYAHU 'UNUTMAYIN' DEMİŞTİ

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Nisan 2018’de İsrail istihbarat servisi Mossad’ın, İran nükleer çalışmalarından ele geçirildiğini iddia ettiği çok sayıda belgeyi kamuoyuyla paylaşmıştı.

  Bu toplantıda Netanyahu, Fahrizade’nin Amad isimli bir projenin başında olduğunu ileri sürmüş ve “Bu ismi unutmayın” ifadesini kullanmıştı.

  İranlı üst düzey nükleer bilimci Fahrizade suikasta uğradı #2

  DIŞİŞLERİ BAKANI ZARİF: İSRAİL’İN ROLÜ OLDUĞUNA DAİR BELİRTİLER VAR

  İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif söz konusu suikasta ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail’in suikastta rolü olduğuna dair belirtilerin olduğunu söyledi.

  Zarif, “Teröristler bugün önemli bir İranlı bilim adamını öldürdü. İsrail'in rolüne dair ciddi belirtileri olan bu korkaklık, faillerin çaresizce savaş çığırtkanlığını gösteriyor. İran uluslararası toplumu ve özellikle de Avrupa Birliği’ni utanç verici çifte standartlarına son vermeye ve bu devlet terörü eylemini kınamaya çağırıyor” dedi.

   


  İranlı üst düzey nükleer bilimci Fahrizade suikasta uğradı #3


  Görüş Bildir