Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
487.602
0.31%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C
  IŞİD lideri Bağdadi'nin ses kaydı çıktı

  IŞİD lideri Bağdadi'nin ses kaydı çıktı

  IŞİD’in sosyal medya hesabından yayınlanan ve IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında Bağdadi, “Koalisyon güçleri korkak, güçsüz ve çaresiz” dedi.
  • 14.11.2014 - 16:29

  IŞİD lideri Bağdadi nin ses kaydı çıktı #1

  ABD öncülüğünde son olarak Musul’daki IŞİD mevzilerinin hedef alındığı hava saldırılarından sonra Haber alınmayan örgüt lideri Ebubekir El Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.

  "ABD KORKAK, GÜÇSÜZ VE ÇARESİZ"

  Sosyal medyada yayınlanan söz konusu kayıtta hava saldırılarının başarısız olduğunu belirten Bağdadi, koalisyon güçlerini için “korkak, güçsüz ve çaresiz” yorumunda bulundu.

  IŞİD lideri Bağdadi'nin ses kaydı çıktı İZLE

  HEDEF ROMA

  ABD ve müttefiki devletlerin desteğiyle gerçekleştirilen hava saldırılarının başarısız olduğunu belirten Bağdadi, koalisyon güçlerinin kara kuvveti göndermek zorunda kalacağını kaydetti. Bağdadi ayrıca IŞİD'in hedefinin Hıristiyanlığın merkezi olan Roma'ya kadar uzanmak olduğunu da ses kaydında sözlerine ekledi.

  Bağdadi ayrıca, IŞİD militanlarının savaşlarını yeryüzündeki her yere taşıyacaklarını ifade etti. Geçtiğimiz günlerde Irak’ta düzenlenen hava saldırısı sonrası IŞİD lideri Bağdadi’nin ağır yaralandığı ve sonrasında hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Örgüt ise Twitter sayfasından yaptığı açıklamada Bağdadi’nin yaralandığını doğrulamış fakat durumunun iyi olduğunu ifade etmişti.


  Görüş Bildir