Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.667
1.63%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  IŞİD sorunu islam düşmanlığını arttırdı

  IŞİD'i bahane eden Batı'da İslam ve Müslüman düşmanlığı had safhaya ulaştı.
  • 27.09.2014 - 08:59
  IŞİD sorunu islam düşmanlığını arttırdı

  Avrupa ülkelerinde aylardır gündemin ilk sıralarında olan IŞİD saldırıları nedeniyle medyada oluşturulan korku havası ve Müslümanların şiddet yanlısı olduğu algısı, başta cami dernekleri ve cemaatler olmak üzere tüm Müslümanlar için 11 Eylül sonrası yaşanan baskıların yeniden görülmesine yol açtı.

  IŞİD sorunu islam düşmanlığını arttırdı #1

  IŞİD eylemlerinin ve medyadaki yansımalarının Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslümanlara yönelik saldırıları artırdığı ve İslamofobiyi ateşlediği belirtilirken başını İngiltere, Fransa, Almanya ve ABD'nin çektiği ülkelerde polis ve diğer kuruluşların Müslümanların oluşturduğu sivil toplum kuruluşları üzerinde psikolojik baskı kurduğu belirtiliyor.

  KORKUDAN SUSUYORLAR

  Bu ülkelerde çıkarılan anti-terör yasaları ile Müslümanların can güvenliği, mal edinme, seyahat özgürlüğü ve özel hayat gibi en temel hakları yok sayılıyor. Son bir ay içinde İngiltere'de 200'den fazla Müslüman hedef alındı. Sivil toplum kuruluşlarından 'Tell Mama' bu rakamın tüm tabloyu yansıtmadığını, saldırıya maruz kalan çoğu Müslümanın korkudan, başlarından geçenleri anlatmadığını

  SALDIRIYA UĞRUYORLAR

  Batı'da birçok Müslüman "peçelerinin çekilmesi", "tükürülmesi" ve "terörist olarak adlandırılması" gibi çeşitli saldırılara uğruyor. Medyada her gün mutlaka İslamiyet'e yönelik olumsuz içerikli iki ya da üç haber veriliyor. İkiz Kuleleri yakınında camiye karşı çıkan Amerikalı bir göstericinin taşıdığı pankartta, "Biz ancak Mekke'de havra inşa edersek siz de burada cami yapabilirsiniz" diye yazıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir