Euro
10.0392
0.44%
Dolar
8.3165
0.03%
Altın
479.58
0.4%
Borsa
1.425
0.36%
Bitcoin
475.452
2.58%
19ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 19 C
  İsrail Mescid-i Aksa'yı ibadete açtı

  İsrail Mescid-i Aksa'yı ibadete açtı

  İsrail polisi, cuma günü yaşanan olaylardan ötürü Mescid-i Aksa'yı ibadete kapamıştı.
  • 16.07.2017 - 16:51

  İsrail polisinden yapılan açıklamada, Müslümanların ilk etapta Aksa'nın Aslanlı Kapısı'na (El-Esbat) kurulan metal dedektörlerinden geçirilerek içeriye alındığı belirtildi.

  KADEMELİ OLARAK DEVAM EDİLECEK

  "Mescid-i Aksa Vakfı yetkilileri ve namaza gelenlerin Harem-i Şerif'e girmeye başladığı" kaydedilen açıklamada, "Girişlere yaş sınırlaması getirilmedi. Harem-i Şerif'in diğer kapıları da karar gereği kademeli olarak açılacak." denildi.

  İsrail Mescid-i Aksa yı ibadete açtı #1

  METAL DEDEKTÖRE TEPKİ

  Öte yandan aralarında Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Ömer el-Kisvani ve Kudüs Yüksek Vakıf Konseyi Başkanı Şeyh Abdulazim Selheb'in de bulunduğu bazı Müslümanlar, aranarak Aksa'ya girmeyi reddetti.

  İsrail polisi Harem-i Şerif'in kademeli olarak açılacağının açıklamasının ardından bu sabah üç gündür kapalı tuttuğu Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal arama dedektörleri yerleştirmişti.

  İsrail Mescid-i Aksa yı ibadete açtı #2

  NETAHYAHU TALİMAT VERDİ

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinden dün yapılan yazılı açıklamada, "Başbakan Netanyahu, durumu değerlendirmek amacıyla İsrail Kamu Güvenliği Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, İç İstihbarat Servisi Şin-Bet ve Kudüs Polis Bölge Müdürü ile yaptığı telefon görüşmelerinde, Harem-i Şerif'in yarın öğle saatlerinden itibaren kademeli olarak Müslümanlara, ziyaretçilere ve turistlere açılması kararı aldı." denilmişti.

  İsrail Mescid-i Aksa yı ibadete açtı #3

  İsrail Mescid-i Aksa yı ibadete açtı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir