Petrol
113.66
-0.45%
Euro
17.5777
0.10%
Dolar
16.3962
0.29%
Altın
980.32
0.79%
Borsa
2452
0.00%
Bitcoin
478.115
-0.69%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  İsrail polisi Mescid-i Aksa'ya girişi engelledi

  İsrail polisi, namaz kılmak için Mescid-i Aksa'ya gelen Müslümanların girişini engellerken, Yahudi yerleşimciler Aksa'nın avlusuna girdi.
  • 14.10.2014 - 10:55
  İsrail polisi Mescid-i Aksa'ya girişi engelledi

  mescidi aksa

  İsrail polisi, namaz kılmak için Mescid-i Aksa'ya gelen Müslümanların girişini engellerken, Yahudi yerleşimciler Aksa'nın avlusuna girdi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail polisi, sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa kapıları ile çevresindeki tarihi bölgedeki sokakları tuttu. Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin verilmeyen Müslümanlar, bu nedenle sabah namazını caddelerde kılmak zorunda kaldı.

  İsrail polisi Mescid-i Aksa ya girişi engelledi #2

  İSRAİL, MÜSLÜMANLARIN MESCİD-İ AKSA'YA GİRİŞİNİ ENGELLEDİ

  Kudüs'teki İslami Vakıflar Genel Müdürü Şeyh Azzam el-Hatib yaptığı açıklamada, "İsrail polisi, sabah saatlerinden itibaren 50 yaş altı erkeklerin ve bütün kadınların Aksa'ya girişini engelliyor. İsrail'in şiddeti körüklemekten başka bir işe yaramayan bu gibi uygulamalarını reddediyoruz" dedi. Adını vermek istemeyen Aksa'nın güvenlik görevlilerinden biri de Megaribe kapısında bulunan İsrail polisinin Yahudi yerleşimcileri koruma altında Aksa'ya girmesine izin verdiğini ifade etti.

  İsrail polisi Mescid-i Aksa ya girişi engelledi #3

  POLİS, CAMİDE BULUNANLARA GÖZ YAŞARTICI GAZ KULLANMIŞTI

  Sık sık benzeri ihlaller ve engellemelerde bulunan İsrail polisi, dün de Mescid-i Aksa avlusuna baskın düzenlemişti. Camide ibadet için bulunan Filistinlilerin tepki göstermesi üzerine polis kutsal mekanda ses bombası ile göz yaşartıcı gaz kullanmıştı.

  İsrail polisi Mescid-i Aksa ya girişi engelledi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir