Euro
10.7445
-0.02%
Dolar
9.2698
0.09%
Altın
526.52
0.02%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
575.367
2.31%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da Müslümanlara dayak

  İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da Müslümanlara dayak

  Filistin'de, İsrail polislerinin Rahmet Kapısı'nda taşkınlıkları sürüyor. Provokatif tavırlarla Müslümanlara yönelik saldırılar düzenleyen polisler, Filistinlilere dayak attı.
  • Haber Merkezi
  • 14.03.2019 - 20:12
  • Güncelleme : 14.03.2019 - 20:12

  Kubbetu's Sahra’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırdı; Harem-i Şerif’in tüm kapılarını kapattı.Dibs, Kudüs Şeriat Mahkemesi Başkanı ve Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkadısı Şeyh Vasıf el-Bekri ile Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani’nin de İsrail polisi tarafından darbedildiğini kaydederek, Mescid-i Aksa’da gerilimin tırmandığını belirtti.

  İsrail polisinden Mescid-i Aksa da Müslümanlara dayak #1

  İSRAİL POLİSİNDEN DAYAK

  Mescid-i Aksa için acil harekete geçilmesi çağrısı yapan Dibs, Mescid-i Aksa’nın tüm kapılarının kapatıldığını söyledi. Öte yandan, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi tarafından basına dağıtılan fotoğraf ve görüntülerde, çok sayıda İsrail polisinin, Harem-i Şerif’in avlularında ve Kubbetu's Sahra’nın etrafında koşuşturduğu görülüyor. Vakıflar İdaresi, ayrıca 3 Filistinlinin de İsrail polisince gözaltına alındığına ilişkin fotoğrafları, basın mensuplarıyla paylaştı.

  İsrail polisinden Mescid-i Aksa da Müslümanlara dayak #2

  10 KİŞİ YARALANDI

  İsrail polisinin saldırısında, ikisi Mescid-i Aksa koruması olmak üzere en az 10 kişi yaralandı, 5 Filistinli de gözaltına alındı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Mescid-i Aksa’nın içindeki İsrail polis karakolundan henüz bilinmeyen bir nedenle dumanlar yükseldi.

  İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da Müslümanlara dayak VİDEO


  İsrail polisinden Mescid-i Aksa da Müslümanlara dayak #3

  Görgü tanıkları ayrıca, İsrail polisinin, Filistinli gençler tarafından havai fişeklerle saldırıldığını ileri sürerek Kubbetu's Sahra'ya baskın düzenlediğini belirtti.

  İsrail polis helikopteri, Mescid-i Aksa'nın içinde bulunduğu Eski Şehir bölgesi üzerinde tur atarken, Harem-i Şerif'teki gerilim de devam ediyor.

   


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir