Petrol
100.38
-2.33%
Euro
17.5486
0.46%
Dolar
17.2233
1.47%
Altın
964.35
0.16%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
349.269
-0.28%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  İsrail'den Gazze'ye füzeli saldırı

  İsrail'den Gazze'ye füzeli saldırı

  İsrail ile Hamas arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda Tel Aviv Gazze'ye füze yağdırdı. Uçak ve topçu atışları sabaha kadar sürdü. Pek çok bölgede patlamalar meydana geldi.
  • Haber Merkezi
  • 13.11.2018 - 12:18

  İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail tarafına atılan roketin bir otobüse isabet etmesinin ardından bölgeye hava saldırısı başlattı.

  İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği hava saldırılarında 4 Filistinli hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. İsrail'e atılan roketler, 1 İsraillinin ölümüne 30'unun yaralanmasına neden oldu.

  İsrail den Gazze ye füzeli saldırı #1

  GAZZE'YE UÇAK SALDIRISI

  İsrail askerleri Gazze'nin tüm bölgelerine uçaklarla saldırılar düzenledi. Aralıksız olarak sabaha kadar vurulan Gazze'de pek çok nokta siviller gözetmeksizin İsrail uçakları tarafından vahşice vuruldu.

  İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği hava saldırılarında 4 Filistinli hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.

  İsrail den Gazze ye füzeli saldırı #2

  SALDIRININ BOYUTU SABAH OLUNCA ORTAYA ÇIKTI

  İsrail'in aralıksız olarak hedef aldığı Gazze'de bilanço gün aydınlanınca ortaya çıktı. Özellikle sivillerin bulunduğu mahhelleri hedef alan İsrail uçakları Hamas'ı hedef alsa da kadın, erkek, çocuk ayırt etmeksizin bölgeye bomba yağdırdı.

  İsrail den Gazze ye füzeli saldırı #3

  Günün aydınlanması ile yaşanan yıkım ortaya çıkarken, İsrail'in saldırıda kullandığı bazı bombaların patlamamış vaziyette bulunduğu görüldü.

  İsrail den Gazze ye füzeli saldırı #4

  SALDIRILAR SÜRÜYOR

  İsrail uçakları, birkaç saatlik aranın ardından Gazze'ye yönelik saldırılarını devam ettiriyor. Son saldırılarda Gazze'nin batısında hükümete ait bir emniyet merkezi ile İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyelerinin Han Yunus ve Deyr el-Belah kentlerindeki iki askeri mevzisi hedef alındı. Saldırılarda can kaybı yaşanmadı.

  Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durması için bölgesel ve uluslararası düzeyde görüşmeler gerçekleştirdi. Abbas, gerçekleştirdiği görüşmelerde, saldırıların derhal durması ve bölgenin yıkıma sürüklenmemesi için uluslararası topluma çağrıda bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir