Petrol
109.44
-1.21%
Euro
17.0647
0.17%
Dolar
15.9872
0.39%
Altın
951.88
0.33%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
474.501
-2.80%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  İsrail'den Hamas Batı Şeria'da darbe yapacak iddiası

  İsrail'in, geçen mayısda Batı Şeria'da gözaltına alınan 93 Hamas mensubunun "Filistin yönetimine karşı darbe yapmayı ve Tel Aviv'deki İsrail hedeflerine saldırı düzenlemeyi planladığı" şeklindeki iddiası Hamas tarafından yalanlandı.
  • 19.08.2014 - 03:28
  İsrail'den Hamas Batı Şeria'da darbe yapacak iddiası

  hamas

  AA muhabirine konuşan isminin açıklanmasını istemeyen Ramallah'taki Hamas yetkilisi, İsrail'in iddialarını "saçmalık" olarak nitelendirdi. "İsrail'in bu tür açıklamalarla Filistinli gruplar arasındaki mevcut birliği bozmaya çalıştığını" ifade eden yetkili, "Filistinliler arasında ayrılık tohumları ekmek için İsrail'in başvurduğu beyhude çabalarından olan bu iddialar, sadece Kahire'de müzakereleri yürüten Filistinli grupların birliğini bozmayı hedefliyor" dedi.

  Öte yandan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail'in iddialarının izlenmesi talimatı verdiği belirtildi.

  Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan habere göre, Abbas'ın söz konusu iddiaların incelenmesi için ilgili birimlere talimat verdiği kaydedildi.

  Haberde,  Abbas'ın "Gazze saldırılarının yaşandığı, ulusal uzlaşı hükümetinin varlığındaki bir dönemden geçiyoruz. Bu yeni iddialar, Filistin halkının birliği ve geleceği için tehlike teşkil ediyor" şeklindeki ifadelerine yer verildi.

   İsrail yönetimi, geçen mayısda Batı Şeria'da gözaltına alınan 93 Hamas mensubunun "Filistin yönetimine karşı darbe yapmayı ve Tel Aviv'deki İsrail hedeflerine saldırı düzenlemeyi planladığını" ileri sürmüştü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir