Euro
9.9214
-0.02%
Dolar
8.3518
0.05%
Altın
486.64
-0.02%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
324.726
-2.92%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Kanada’da yaşlı adama ırkçı saldırı

  Vancouver kentinde 92 yaşındaki demans hastası Asyalı adam, koronavirüs salgının nedeniyle markette ırkçı saldırıya uğradı. Yaşlı adam, marketten dışarı atıldı.
  • DHA
  • 28.04.2020 - 14:40
  • Güncelleme : 28.04.2020 - 14:40
  Kanada’da yaşlı adama ırkçı saldırı

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Çin’den yayılmasının ardından dünya çapında, Asya kökenli kişilere ırkçı saldırılar arttı.

  Benzeri bir olay da Kanada’nın Vancouver kentinde, bir markette yaşandı.

  IRKÇI SALDIRI

  Vancouver kentinde 92 yaşındaki demans hastası Asyalı adam, koronavirüs salgını nedeniyle markette ırkçı saldırıya uğradı.

  Asyalı yaşlı adama ırkçı saldırı: Marketten dışarı atıldı İZLE

  ZORLA YERE OTURTTU

  Markettin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, market müşterisi tarafından önce sözlü tacize uğrayan yaşlı adam, daha sonra marketten dışarı atıldı. Markette bulunan diğer kişilerin uyarılarından çekinen 50 yaşlarında olduğu tahmin edilen saldırgan, dışarı çıkarak yaşlı adamı zorla yere oturttu.

  "NEFRET SALDIRILARINA MÜHAMAHA GÖSTERMİYORUZ"

  Olay yerine gelen polis, marketin güvenlik kamerasına el koydu ve görgü tanıklarının bilgisine başvurdu. Görgü tanıkları, yaşlı adamın tavırlarından demans hastası olduğunu ve saldırganın yaşlı adama Asyalı olduğu için saldırdığını söyledi.

  Kanada’da yaşlı adama ırkçı saldırı #1

  Polis tarafından yayınlanan basın açıklamasında, “Önyargı, yanlı ve nefretin neden olduğu saldırılara müsamaha göstermiyoruz. Kurbanın yaşı göz önüne alındığında, bu olay daha da rahatsız edici.” denildi.

  Polis her yerde saldırganı arıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir