Petrol
115.18
1.21%
Euro
17.4317
-0.69%
Dolar
16.6246
-0.35%
Altın
977.51
0.14%
Borsa
2461
-1.16%
Bitcoin
338.012
-4.35%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Karadeniz'de sular ısınıyor

  Karadeniz'de sular ısınıyor

  Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan askeri gerilim devam ediyor. Rusya Savunma Bakanlığı, Kırım'a S-400 savunma sistemi konuşlandıracaklarını açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 28.11.2018 - 09:54

  Karadeniz'de tansiyon düşmüyor, aksine yükselmeye devam ediyor. Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalar, bir savaşın eşiğine doğru ilerliyor. Özellikle denizde ve karada yaşanan olayların akabinde Ukrayna'nın suçlanması ve Rusya'nın ataklar gerçekleştirmesi bölgenin nabzını yükseltiyor.

  Rusya Savunma Bakanlığı gelinen son noktada, Kırım yarımadasına S-400 füze sistemleri konuşlandıracağını duyurdu.

  Karadeniz de sular ısınıyor #1

  S-400'LER UKRAYNA'YA BAKIYOR

  Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada sınırların güvenliği açısından S-400 hava savunma sistemlerinin Kırım'ın sınır kesimlerine yerleştirilmesi için çalışmalar başlatıldığı belirtildi.

  Karadeniz de sular ısınıyor #2

  Kırım'da eylül ayı içinde S-400'lerin 4'üncü etabıyla, Yevpatoria, Sivastopol, Feodosia ve Canköy yakınlarına sistemler kurulmuştu.

  Karadeniz de sular ısınıyor #3

  PUTİN-TRUMP GÖRÜŞMESİ TEHLİKEDE

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Kerç Boğazı krizi nedeniyle Arjantin’deki G20 Zirvesi’nde Vladimir Putin ile yapacağı görüşmeyi iptal edebileceğini duyurdu.

  Karadeniz de sular ısınıyor #4

  Başkan Trump, Rus gemilerinin Ukrayna donanmasına ait teknelere ateş açıp el koymasına ilişkin ABD Ulusal Güvenlik Kurulu’ndan “tam bir rapor” beklediğini ifade etti. Rus lider Putin ile Arjantin’de görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin kararını bu rapor sonrasında vereceğini bildiren Trump, “Bu rapora göre hareket edeceğim. Belki de bu toplantı gerçekleşmeyecek.” dedi.

  MOSKOVA REDDETTİ

  Bu haberlerin ardından Moskova'dan açıklama yapıldı. Kremlin iki lider arasındaki görüşmenin onaylandığını ve hazırlık yapıldığını açıkladı. Washington'a konuyla ilgili soru yöneltildiği ve iptale dair bir bilgi edinmediklerini duyurdu.

  ABD TEHDİDİ

  Trump, Kerç Boğazı’nda pazar günü yaşanan gerginlikten hoşlanmadığını belirterek, “Böyle bir gerginliğin yaşanmasını hiç istemiyorum.” ifadesini kullandı.

  ABD Başkanı bölgede bir gerilim durumunun yaşanmasını istemediğini belirterek üstü kapalı olarak Rusya'yı tehdit etti.

  TUTUKLU ASKERLER MAHKEMEYE ÇIKACAK

  Rusya tarafından gözaltına alınan Ukraynalı askerlerden 12'sinin 2 ay süreyle tutuklanmasına karar verilmişti. Kırım'daki Simferopol Mahkemesi'nde duruşmaya çıkarılan Ukraynalı askerler, Rus kara sularını ihlal etmekle suçlanırken, bugün de 12 askerin yargılanması gerçekleştirilecek.

  Karadeniz de sular ısınıyor #5

  Kyiv ise Kırım'daki bir mahkemede verilen bu cezayı tanımadığını bildirdi.

  Karadeniz de sular ısınıyor #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir