Euro
10.1387
0.16%
Dolar
8.5512
-0.09%
Altın
497.26
0.43%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
342.496
4.96%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Kaşıkçı cinayetinin kilit isminin öldürüldüğü iddiası

  İstanbul’da öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin kilit ismi Suud El-Kahtani’nin 6 gün önce zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi.
  • İHA
  • 29.08.2019 - 11:57
  Kaşıkçı cinayetinin kilit isminin öldürüldüğü iddiası

  Suudi Arabistan Veliaht Prensi en yakın danışmanlarından olan ve Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin de kilit ismi olan Suud El-Kahtani’nin öldürüldüğü öne sürüldü.

  6 GÜN ÖNCE ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ

  Daha önce de Suudi medyasında ortadan kaybolduğu haberleri yapılan ve Kaşıkçı cinayetinin Suudi Arabistan’da yürütülen soruşturmasında hakim karşısına çıkarılan 11 kişi arasında bulunmayan Kahtani’nin 6 gün önce zehirlenerek öldürüldüğü iddiası sosyal medya yer aldı.

  Kaşıkçı cinayetinin kilit isminin öldürüldüğü iddiası #1

  FİLİSTİNLİ AKTİVİST DUYURDU

  Norveç’te yaşayan Filistinli aktivist İyad El Bağdadi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, “Dün sabah, Suud El-Kahtani’nin zehirlenerek öldürüldüğü haberini aldım.“ ifadelerini kullandı.

  SUUDİ YETKİLİLERDEN SES YOK

  Geçen Ekim ayında Muhammed bin Salman’ın, Kaşıkçı’yı öldüren infaz timinde bulunan ve cinayetin kilit ismi olan Kahtani’nin siyanür ile zehirlendiği öne sürülürken, Suudi yetkilileri tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

  Kaşıkçı cinayetinin kilit isminin öldürüldüğü iddiası #2

  OCAK AYININ ARDINDAN ORTADAN KAYBOLDU

  İstanbul’da bulunan Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini düzenleyen ekibin başında olduğu iddia edilen Suud El-Kahtani'nin geçtiğimiz ocak ayında ortadan kaybolduğu ifade edilmişti.

  SUİKAST TİMİNİN LİDERİ OLDUĞU ÖNE SÜRÜLÜYOR

  Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a en yakın isimlerden olan ve Veliaht Prens'in basın danışmanlığını yapan Suud El-Kahtani'nin, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi için İstanbul'a gönderilen suikast timinin lideri olduğu ileri sürülüyor. Suudi Arabistan'da muhalifleri gözaltına alan isim olduğu kaydedilen Kahtani, ABD'nin Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yaptırım listesine aldığı 17 kişi arasında yer alıyor. Kahtani, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in, Kaşıkçı'nın öldürülmesi üzerine görevden aldırdığı üst düzey beş kişiden biriydi. Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında eski Suudi İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed el-Asiri ve Kahtani hakkında ''tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme'' suçlamasıyla yakalama kararı çıkarılmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir