Petrol
108.88
-0.14%
Euro
17.4649
-0.36%
Dolar
16.6981
0.00%
Altın
966.92
-0.31%
Borsa
2405
0.00%
Bitcoin
326.853
-3.14%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Koronavirüsü Avrupa'ya bulaştıran adam ortaya çıktı

  Virüse Singapur'da yakalanan ve Avrupa'ya taşıyan, farkında olmadan 11 kişiye bulaştıran kişinin Steve Walsh isimli iş insanı olduğu açıklandı.
  • AA
  • 11.02.2020 - 16:29
  • Güncelleme : 11.02.2020 - 19:00
  Koronavirüsü Avrupa'ya bulaştıran adam ortaya çıktı

  Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan dünyayı etkisi altına almaya başlayan koronavirüsünü kontrol altına almak için önlemler alınmaya devam ediliyor.

  Son olarak İngiltere, koronavirüsü resmi olarak kamu sağlığına karşı ciddi ve yakın bir tehdit olarak tanımladı.

  SİNGAPUR'DA KAPTI, AVRUPA'DA 11 KİŞİYE BULAŞTIRDI

  Ayrıca İngiliz basını, başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın farklı ülkelerine virüsü yayan kişiyi bugün resmen açıkladı.

  İngiltere’nin turistik bölgesi Hove’da yaşayan iş insanı Steve Walsh’ın, koronavirüsünü Singapur’da kaptıktan sonra Avrupa’ya getirdiği ve burada farkında olmadan 11 kişiye bulaştırdığı ortaya çıktı.

  Aralarında 9 yaşında bir çocuğun da olduğu bu kişilerden beşi Fransa'da, beşi İngiltere'de, biri de İspanya'da tedavi görüyor.

  BULAŞTIRDIĞI KİŞİLER BULUNMAYA ÇALIŞILIYOR

  Yetkililer, İngiliz vatandaşının temas ettiği diğer kişileri bulmaya çalışırken, virüsü Walsh'tan kapanlar arasında iki doktorun bulunması nedeniyle Brighton kentindeki bir klinik geçici olarak kapatıldı.

  Ayrıca kentteki bir ilkokulda çalışan bir öğretmene de virüs bulaşmış olabileceğine dair iddialar nedeniyle ailelerin çocuklarını söz konusu okula göndermediği belirtildi.

  "TAMAMEN İYİLEŞTİM"

  Walsh, yaptığı açıklamada, tamamen iyileştiğini duyurdu.

  Hiçbir belirti göstermemesine karşın şüphe üzerine hastaneye giden Walsh, virüsü taşıdığının tespit edilmesinin ardından hastanede karantinada tedavi gördüğünü söyledi.

  Walsh, kendisi iyileşse de virüsün bulaştığı diğer kişileri düşündüğünü kaydetti.

  Koronavirüsü Avrupa ya bulaştıran adam ortaya çıktı #1

  SİNGAPUR'DAN DÖNDÜKTEN SONRA FRANSA’YA TATİLE GİTTİ

  Walsh’ın Singapur’dan döndülten sonra Fransa Alplerine giderek tatil yaptığı, iş insanının daha sonra İngiltere’ye dönerek Hove’da bir bara gittiği ve daha sonra da yoga dersi aldığını ifade edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir