Euro
10.7785
-0.44%
Dolar
9.2555
-0.42%
Altın
530.7
0.39%
Borsa
1.435
0.37%
Bitcoin
596.424
1.93%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Liberya'da eboladan ölenler yakılarak varillere konuldu

  Ölümcül virüs ebolanın en fazla can aldığı Liberya'da virüsten ölenlerin yakılıp, ölüm tarihlerine göre ayrılarak varillerde saklandığı görüntülendi.
  • 19.01.2015 - 13:22
  Liberya'da eboladan ölenler yakılarak varillere konuldu

  ihracat.jpg

  Ebola virüsünden en çok ölümün yaşandığı Batı Afrika ülkesi Liberya'da çekilen bu kareler salgının en karanlık günlerini hatırlatıyor. Virüsten yaşamını yitirenler topluca krematoryumda yakılmış. Kimliği belli olmayan bu kurbanlardan geriye kalan kemikler ve küller ise varillerde ölüm tarihlerine göre ayrılarak biriktirilmiş.

  FIRINLARDA TOPLUCA YAKILDILAR

  Ölümcül virüsün en fazla can aldığı fakir bir ülke olan Liberya'da başkent Monrovia yakınlarındaki bir krematoryumun fırınlarında topluca yakılan kurbanlardan geriye kalanlar, yedi adet varilin içinde siyah bir duvarın önünde sıraya dizilmiş şekilde bekletiliyor.

  Liberya da eboladan ölenler yakılarak varillere konuldu #2

  YAKILAN KURBANLAR TARİHLERİNE GÖRE AYRILMIŞ

  Reuters'ın çektiği bu karelerde kurbanların yakıldıkları tarihlere göre ayrılıp varillere konulduğu görülüyor. Varillerin üzerine yapıştırılmış kağıtlarda yazan tarihler ölenlerin yakıldıkları günlere işaret ediyor.

  HASTALIK BULAŞIR DİYE ÖLÜLER SOKAKLARDA BIRAKILIYOR

  Ülkede salgının en yoğun yaşandığı yaz aylarında ölenlerin yakınları cenazelerine ulaşamıyordu. Hastalık bulaşacağı korkusuyla ölüler sokaklarda bırakılıyor ve devlet cesetleri toplamakta geç kalıyordu. Pek çok kişinin cesedine ne olduğu halen bilinmiyor.

  Liberya da eboladan ölenler yakılarak varillere konuldu #3

  EBOLA 1 AY SONRA BİTİYOR

  Ülkede son 10 ayda 3 bin 500 kişi virüsten yaşamını yitirdi ancak hükümetin açıkladığı rakamlara göre şu an yalnızca 10 ebola vakası bulunuyor. Şubat ayı sonuna gelindiğinde tüm ebolanın sonlanmış olacağı tahmin ediliyor.

  3 BİN 556 KİŞİ EBOLADAN ÖLDÜ

  ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin verilerine göre; 2014 yılında Liberya'da 3 bin 556 kişi ebola virüsünden yaşamını yitirdi. Batı Afrika ülkelerinin tamamında ölenlerin sayısı ise 8 bin 468'i buldu.

  Liberya da eboladan ölenler yakılarak varillere konuldu #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir