Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
715.500
-8.30%
12ºC
İstanbul
Yağmur 12 C

  Libya'da ordu geliştirme programları uygulanmaya başladı

  Libya Savunma Bakanı Salahaddin en-Nemruş, Türkiye'yle birlikte orduyu yeniden inşa ve geliştirmeye yönelik programları uygulamaya başladıklarını duyurdu.
  • AA
  • 20.09.2020 - 21:15
  Libya'da ordu geliştirme programları uygulanmaya başladı

  Libya Savunma Bakanı Salahaddin en-Nemruş, 17 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, eğitim ve danışma alanlarında askeri kurumlar inşa edilmesi için Libya'yı desteklemeleri konusunda Türk ve Katar Savunma bakanlarıyla anlaştıklarını duyurmuştu.

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye'nin Libya temaslarına değinen Nemruş, "Akar ve Atiyye ile eğitim ve danışma alanlarında askeri kurumlar inşa edilmesi için Libya'ya destek vermeleri konusunda anlaştık." demişti.

  "TÜRKİYE İLE İNŞAYA BAŞLADIK"

  Nemruş, Facebook hesabından konuya ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

  Nemruş, Savunma Bakanlığı'nın Libya'daki meşru hükümeti destekleyen Türk tarafı ile görüştüğünü ve görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

  Libya Savunma Bakanı, "Türk tarafıyla birlikte, silahlı kuvvetleri inşa ve yeniden yapılandırma, hava savunması, donanma, terörle mücadele ve özel kuvvetleri geliştirme programlarını uygulamaya başladık." ifadelerini kullandı.

  Bu bağlamda ilk eğitim merkezinin başkent Trablus'un batısında hazırlandığını aktaran Nemruş, önceliğin uluslararası standartlara göre bir ordunun kurulması olacağını ifade etti.

  Libya da ordu geliştirme programları uygulanmaya başladı #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir