Petrol
86.25
0.79%
Euro
19.7153
0.44%
Dolar
18.6289
-0.03%
Altın
1.083
0.59%
Borsa
4963
0.00%
Bitcoin
327.359
1.49%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Maduro: Seçime gidelim

  Başkent Caracas'ta seçim çağrısı yapan Venezuela lideri Maduro, "Kimin halk desteğine sahip olduğunu görelim" dedi.
  • AA
  • 21.05.2019 - 08:05
  • Güncelleme : 21.05.2019 - 08:05
  Maduro: Seçime gidelim

  Aylardır derin siyasi kriz yaşayan Venezuela'da, iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) mensupları, Maduro'nun yüzde 68'le kazandığı seçimlerin birinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen mitingte buluştu.

  Caracas'taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores önünde gerçekleştirilen mitingte konuşan Maduro, ülkedeki krizin ana noktasını oluşturan muhalif AN'nin yenilenmesi için seçimlere gitmeyi teklif etti.

  "BAKALIM KİMİN HALKTA KARŞILIĞI VAR"

  Maduro, "Son 5 yıldır meşruiyeti bulunmayan yegane yasama organını meşrulaştıracağız. Ulusal Meclis için erken seçime gidelim ve kimin halk desteğine sahip olduğunu görelim. Bakalım kimin halkta karşılığı var, bakalım kim kazanacak." diye konuştu.

  Maduro: Seçime gidelim #1

  Venezuela muhalefeti ile Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan görüşmelere de değinen Maduro, görüşmelerin Norveç hükümeti sayesinde gerçekleştirildiğini ve olumlu geçtiğini söyledi.

  GÖRÜŞMELERİ ALNAVİO DUYURMUŞTU

  İspanya merkezli yayın yapan internet haber sitesi Alnavio, krizin başından bu yana aralarında herhangi bir temas bulunmayan hükümet ve muhalefet temsilcilerinin, Norveç’in ara buluculuk teklifi üzerine bu ülkenin başkenti Oslo’ya gittiğini aktarmıştı.

  Müzakere heyetlerinde, hükümetten İletişim, Kültür ve Turizmden Sorumlu Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Rodriguez ve Miranda Valisi Hector Rodriguez'in yer aldığı ifade edilmişti.

  Muhalefet ise eski milletvekilleri Gerardo Blyde ve Fernando Martinez Mottola ile eski Bakan Carlos Andres Perez tarafından temsil ediliyor.

  Görüşmelerin ilerlemesi durumunda muhalefet heyetine, Ulusal Meclis (AN) İkinci Başkan Yardımcısı Stalin Gonzales’in de dahil olacağı belirtiliyor.


  Görüş Bildir