Euro
15.0068
3.72%
Dolar
13.264
3.49%
Altın
757.64
3.08%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
758.977
2.29%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Malezya uçağında teknik sorun yok: Düşürüldü

  Hollandalı uzmanlar Malezya Havayoları'na ait uçağın birden fazla parça tarafından darbe aldığını ve bu nedenle düştüğünü açıkladı.
  • 09.09.2014 - 13:00
  Malezya uçağında teknik sorun yok: Düşürüldü

  Malezya uçağında teknik sorun yok: Düşürüldü #1

  Hollandalı uzmanlar Amsterdam - Kuala Lumpur seferini yaparken düşürülen Malezya Havayoları'na ait uçağın birden fazla parça tarafından darbe aldığını ve bu nedenle düştüğünü açıkladı. Uçağın düşüşüyle ilgili herhangi bir pilotaj hatası ya da teknik soruna rastlanmadığı da ifade edildi.

  TEMMUZ AYINDA 298 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

  Temmuz ayında Ukrayna üzerinden geçerken düşürülen Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağında çoğu Hollanda vatandaşı olan 298 kişi ölmüştü. Hollandalı uzmanlar düşürülen uçak hakkındaki ilk resmi raporu bugün açıkladı. Raporda uçağı kimin düşürdüğüne dair bir ifade yer almıyor.

  KİM TARAFINDAN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ BİLİNMİYOR

  Batılı ülkeler ve Kiev yönetimi uçağın Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı üyeler tarafından vurulduğunu iddia ediyor. Ayrılıkçı üyeler ise iddiaları reddediyor ve Ukrayna ordusunun açtığı ateş sonucunda yolcu uçağının düşürülmüş olabileceğini savunuyor.

  BÖLGEDEKİ ÇATIŞMA NEDENİYLE ENKAZA ULAŞILMADI

  Uçağın düşürülmesinin ardından Hollandalı uzmanların da dahil olduğu uluslararası ekipler bölgeye giderek incelemede bulunmak istemiş ancak bölgede yoğun çatışmaların devam etmesi nedeniyle ekipler bir türlü enkaza ulaşamamıştı.

  İLK RESMİ BULGULAR

  MH17 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçak Luhansk Amsterdam - Kuala Lumpur seferi sırasında Luhansk üzerinden geçerken düşürülmüştü. Bugün açıklanan raporun şu ana kadar düşürülen uçakla ilgili ilk resmi bulguları ortaya koyduğu ifade ediliyor.

  Malezya uçağında teknik sorun yok: Düşürüldü #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir