Euro
9.4692
0.24%
Dolar
7.7762
0.06%
Altın
459.86
-0.1%
Borsa
1.329
-0.14%
Bitcoin
148.426
-2.05%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C
  Merkel ve Hollande sığınmacılarla ilgili konuştu

  Merkel ve Hollande sığınmacılarla ilgili konuştu

  Merkel Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de sığınmacıların kaldığı kamplarda iyi bir yaşam sürdürmelerinin sağlanması gerektiğini kaydetti.
  • AA
  • 24.08.2015 - 22:56

  merkel

  Avrupa'ya devam eden sığınmacı akını, Almanya Başbakanı Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ı harekete geçirdi. Berlin'de düzenlenen zirvede ortak çözüm yolları arandı.

  Merkel, Hollande ile Başbakanlıkta bir araya gelmeden önce burada konuğuyla açıklama yaptı.

  Başbakan Merkel, Avrupa Birliği (AB) içinde sığınmacı sorunlarına daha iyi çözümler bulmak için ortak bir mülteci politikasının geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

  TÜRKİYE'DE İYİ BİR YAŞAM SÜRDÜRÜLMELERİ GEREKİYOR

  Merkel, sığınmacılar konusunda AB içinde adil yük dağılımı gerçekleşmesi gerektiğini de yineledi.

  İnsanların ülkelerinden kaçmalarına ilişkin sebeplerle de mücadele edilmesi gerektiğini belirten Merkel, Suriye’nin çevresinde, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de sığınmacıların kaldığı kamplarda iyi bir yaşam sürdürmelerinin sağlanması gerektiğini kaydetti.

  Merkel ve Hollande sığınmacılarla ilgili konuştu #2

  "AİLELER İÇİN BÜYÜK BİR İMTİHAN"

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande da, burada Merkel ile mülteci konusunu görüşeceklerine işaret ederek, “Rakamlar, ardında bulunan trajediyi anlatmıyor. Bu, aileler için büyük bir yük ve imtihan” dedi.

  Ülkelerin de sığınmacıları alma sorumluluğu bulunduğunu belirten Hollande, mültecileri kabul etme konusunun Almanya ve Fransa için ne anlama geldiğini bildiğini kaydetti.

  “Bu sorumluluk sadece bir ülkeye verilemez” diyen Hollande, tüm Avrupa ülkelerinin bunu üstlenmesi gerektiğini kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir