Monica Lewsinky: Herşeyimi kaybettim

monica lewinsky

Lewinsky, Vancouver’da düzenlenen TED2015 Konferansı’nda yaptığı konuşmada, yaşadıklarının kendisini intiharın eşiğine getirdiğini ifade ederek, "1998 yılında itibarımı, onurumu, haysiyetimi, saygınlığımı, her şeyimi, yani hayatımı kaybettim. 22 yaşımda patronumla aşkı hissettim. 24 yaşımda ise bunun bedelinin ne olduğunu öğrendim. Yaptığım tamamiyle büyük bir hataydı ve ben çok pişmanım" diye konuştu.

Teknoloji sayesinde küresel bir aşağılamaya maruz kaldığını anlatan Monica Lewinsky, "Anlatılan ve yazılanların sayesinde, sanal taşlayıcı çetelerin elinde yok edilmeye çalışıldım. Yaşadıklarım yüzünden intiharın eşiğine geldiğim oldu" dedi. Kendisinin hala siber aşağılama ve tacize maruz kaldığını savunan Lewinsky, sanal ortamdaki isimlendirmelerde aşağılanmanın her türünü yaşamakta olduğunu kaydetti.

Beyaz Saray’a 1995 yılı Ekim ayında stajyer olarak giren Monica Lewinsky, dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile yaşadığı uygunsuz ilişkinin ortaya çıkması ile bir anda tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmişti. Skandal üzerine açılan ve özel savcı Kenneth Starr’ın soruşturmasını tamamlandığı 1998 yılında, basına yansıyan 456 sayfalık savcılık raporu, yaşanan skandalı tüm detayları ile kamuoyu önüne çıkarmıştı.