Dolar
6.8115
0.022%
Euro
7.5825
0.1836%
Altın
1737.55
-0.1212%
Borsa
107266.19
0%
G. Altın
380.655
-0.0727%
Bitcoin
68456.2
4.5645%
17ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 17 C

  Müslümanlara hakaret eden Kanadalı siyasetçiden özür

  Sosyal medyada Müslümanlar aleyhine paylaşımda bulunan Liberal Parti milletvekili adayı Cheryl Thomas, özür dileyerek adaylıktan çekildi.
  • AA
  • 01.10.2015 - 22:26

  Müslümanlara hakaret eden Kanadalı siyasetçiden özür

  Cheryl Thomas

  Ülke genelinde 19 Ekim’de yapılacak olan federal genel seçimlere, British Colombia eyaletinin Cowichan-Malahat-Langford bölgesinden milletvekili adayı olan Cheryl Thomas, sosyal medyada Müslümanlar ve Yahudiler aleyhine paylaşımda bulundu.

  MÜSLÜMANLAR VE YAHUDİLERE YÖNELİK AŞAĞILAMALAR

  Camileri "beyin yıkama istasyonları" olarak niteleyen Liberal Parti adayı Thomas, Yahudiler için "Varşova gettolarında ve toplama kamplarında ezilenler, bugün ezenler haline geldi’’ derken, İsrail saldırganlığına karşı mücadele eden Filistinliler için de, "İşsiz genç erkekler kayalar ve berbat roketler ile İsrailli kadın ve çocukları öldürerek mücadele ettiklerini sanıyorlar" ifadelerini kullandı.

  Kanada kanunları gereğince suç sayılan "renk ayrımcılığı" da yapan Thomas, Noel Baba’nın deri renginin mutlaka beyaz olması gerektiğini savundu. Chery Thomas, "Santa mutlaka beyaz olmalı. Gece yarısı odanıza kahverengi birinin beyaz bir sakalla girdiğini düşünsenize.." diye yazdı.

  ÖZÜR DİLEYEREK ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

  Sosyal medyadaki paylaşımlarına gelen tepkilerin artması üzerine, kişisel sitesinden bir duyuru yayımlayan Thomas, "Saldırgan ve siyasi söylemde yeri olmayan paylaşımlarım için Müslüman ve Yahudi toplumu üyelerinden özür diliyorum. Beni bilenler, bütün dinlere ve topluluklara azami saygım olduğunu bilir. Ortadoğu'da çalışmış ve çeşitli topluluklar ile etkileşim yaşamış biri olarak, yorumlarımın uygunsuz olduğunu biliyorum. Bu yorumların, kampanyanın gerçeklerini örttüğünü görüyorum. Bu nedenle, kampanya ofisini kapatıyor ve tüm siyasi faaliyetlerime son veriyorum" ifadelerini kullandı.

  Görüş Bildir